Засідання фінансового комітету
Засідання фінансового комітету "5 канал" / Ірина Шевченко

У Раді пропонують унормувати діяльність боргових колекторів

Читайте по-русски
Йдеться про діяльність колекторів, які працюють із боргами фізичних осіб

Унормувати діяльність колекторів рекомендує парламенту фінансовий комітет Верховної Ради. За перебігом засідання комітету стежила кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко.

Відповідний проєкт закону члени комітету пропонують ухвалити за основу. Передбачається врегулювати діяльність колекторів, які працюють із боргами фізичних осіб.

ОНОВЛЕННЯ. Передбачено, що колекторів каратимуть за незаконні силові дії. Окрім того, хочуть надати право першого викупу боргу фізичним особам.

У планах і визначити орган державної влади, який регулюватиме діяльність колекторів. Це може бути Національний банк або Міністерство юстиції.

А от щоб врегулювати відносини колекторів з юридичними особами - розроблять окремий законопроєкт.

Народна депутатка VII скликання Олександра Кужель сказала: "На жаль, нині в Україні існує дві групи колекторів: одна офіційно зареєстрована, друга - бандитська. Дійсно є проблема зафіксувати і передати це до суду. Тому що поліція на виклики не виїжджає. Зараз у більшості допомагають добровольці, які не дають виганяти сім'ї з квартир. Але це питання дуже болюче зараз. Воно торкається, коли колектор придбав або йому пан передав заборгованості, він у більшості їх купує по вартості тої заборгованості. І потім колектор займається вже як "господарською" діяльністю".

Як повідомляв 5.UA, для того, щоб припинити підприємницьку діяльність, треба погасити всі заборгованості й поточні зобов’язання з податків і зборів, подати звітність та навести лад у документах на випадок перевірки. Раніше, відповідну інструкцію, як закрити ФОП, опублікували в КМДА.

За даними сервісу відкритих даних Opendatabot, за останні кілька років загальна кількість ФОП стрімко зменшилася. З 2017 року свою діяльність припинили 164 тисяч підприємців. Найбільше втратила сфера складського господарства, на другому місці – роздрібна торгівля, на третьому – галузь теле- та радіомовлення.

Попередній матеріал
У КМДА прокоментували прорив тепломережі в центрі Києва – що буде з водопостачанням
Наступний матеріал
Українцям пообіцяли середню зарплату в 16 тисяч – Милованов
Loading...