Затримання поліція
Затримання поліція Нацполіція

Поліцейські затримали свого колегу, що продавав конфіденційну інформацію колекторським фірмам – подробиці

Отримані таким шляхом доходи екс-посадовця поліції стали поясненням придбаної ним у Києві нерухомості – 9 квартир, які наразі він здає в оренду

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки та Головного слідчого управління Національної поліції викрили колишнього начальника одного з департаментів НПУ в організації схеми незаконного збагачення, шляхом продажу службової інформації, зокрема, колекторським конторам. За легалізовані кошти посадовець придбав 9 квартир у столиці. Про таке інформує прес-служба Національної поліції України.

Повідомляється, що 47-річний полковник поліції на початку 2018 року вийшов на пенсію і разом з чинними працівниками поліції налагодив схему незаконного збагачення, шляхом систематичного незаконного втручання у роботу автоматизованих систем МВС та НПУ й незаконного використання інформації з обмеженим доступом.

Спільники надавали змогу іншим учасникам організованої групи – своїм колишнім колегам – здійснювати несанкціоноване, віддалене втручання до службових систем з метою незаконного отримання конфіденційних відомостей про громадян України. Інформація передавалася представникам комерційних структур за грошову винагороду.

Домашня АТС комп'ютер сервер
Домашня АТС комп'ютер серверНацполіція

Встановлено, що клієнтами та нелегальними користувачами службової інформації були персонал і працівники служби безпеки колекторських контор, великих приватних підприємств, банківських установ або будь-яка платоспроможна особа. Одних цікавили відомості при прийомі людей на роботу, інших адреси фактичного проживання кредиторів чи боржників, третіх – персональні дані працівників правоохоронних органів.

Отримані таким шляхом доходи екс-посадовця поліції стали поясненням придбаної ним у Києві нерухомості – 9 квартир, які наразі він здає в оренду. Частина з них була куплена до виходу на пенсію, тобто витік конфіденційної інформації здійснювався ним і під час перебування на службі в органах.

Слідчими ГСУ готується оголошення підозри шести учасникам змови за ч.3 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ч.2 ст.361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно- обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.

Попередній матеріал
Пільговий період розмитнення авто на "єврономерах" добігає кінця: скільки вже сплатили до бюджету
Наступний матеріал
"Життя дає набагато цікавіші уроки": Туск став почесним доктором Львівського університету
Loading...

"Про їхні злочини можна знімати блокбастери": в Рівному затримали ватажка банди "Федора"

На Донбасі схопили юного бойовика, що три роки "служив" на блокпосту "Горинич"

Привласнили 39 мільйонів: суд заарештував екс-керівників "Укргазбанку"

Акція "Вставай, Бандеро!": в центрі Києва вимагають реформування МВС – включення

Перевіряємо наочно: як працює система TruCam і чи змінила вона ситуацію на дорогах

В Україні суд вперше виніс рішення у справі щодо булінгу: що це таке