Клавдія Сабадаш
Клавдія Сабадаш 5 канал

Колектори третій рік тероризують матір загиблого героя АТО

Андрій Сабадаш загинув 2 лютого 2015 року на передовій. А вже з весни його матір, Клавдія Сабадаш, почала отримувати дзвінки та листи від колекторської компанії

Матір полеглого героя АТО вже три роки тероризують колекторські компанії. Андрій Сабадаш загинув 2 лютого 2015 року поблизу Дебальцевого і одразу ж після поховання до його матері почали телефонувати представники колекторських фірм. Казали, що син мав невиплачений кредит, за який і намагалися відібрати будинок. Докладніше – далі.

Андрій Сабадаш із селища Кожанка, що поблизу Фастова, пішов в АТО за мобілізацією, влітку 2014-го. До цього, зі слів матері, був приватним підприємцем. На війні потрапив до 25-го мотопіхотного батальйону "Київська Русь". Перед новим 2015 роком повернувся додому на ротацію. Пробув недовго. За два тижні – терміново вирушив на передову.

За кілька днів до загибелі спілкувався з матір'ю телефоном: "Казав "мам, таке страшне, так по нас "Градами" працюють, що хто виживе – то буде добре". Так що в мене наче підготовка була. Але тут не стало. Все на місці – а його немає".

Андрій загинув 2 лютого 2015-го. А вже з весни його матері, Клавдії Сабадаш, почали надходити дзвінки та листи від колекторської компанії. Так і дізналася, що ще перед мобілізацією син узяв кредит у 9 тис. грн, ймовірно, щоб допомогти комусь із товаришів. Виплатити не встиг, тому нині ці гроші з відсотками вимагають від неї.

Згадує: "Погрожували, що "приїдемо і заберемо все майно". Ну беріть! Де, яке там майно? Телевізора тоді навіть не було".

Одного разу навіть призначили день, в який приїдуть, щоб зробити опис. Тоді жінка звернулася до побратимів сина по допомогу. Вони вирішили приїхати і особисто поспілкуватися з колекторами. Зв'язатися з ними телефоном не вдавалося – колектори дзвонили з закритих номерів.

"Чекали вони, чекали. Вже сім годин вечора, вже і вісім, а це ж зимовий час. Так і не дочекалися. Не було їх", – з посмішкою розповідає Клавдія.

18 листопада 2016-го прес-служба "Платинум банку", в якому брав кредит Андрій, вибачилася і повідомила Клавдії Сабадаш, що конфлікт вичерпаний і її більше не потривожать. Але у грудні торік вона отримала листа – виконавча служба за рішенням Фіскальної має намір заарештувати її майно. Щоб з'ясувати деталі, вирушаємо з нею до виконавчої служби Фастівського району.

До кабінету журналістів не пускають. Від коментарів на камеру відмовляються. Але пояснюють – про загибель Андрія Сабадаша їм було невідомо. Тепер же справу закриють. Пояснюють: "Із 5 тис. осіб, які перебувають на виконанні, ви ж розумієте, ми не можемо знати всіх. Але за запитом до РАЦСу нам повідомили, що "такий-то" був поранений і вбитий в АТО. Тому ми закриваємо цю справу. Питань до рідних не маємо".

Банк, у якому брав кредит Андрій, нині ліквідовують. Клавдія Сабадаш, зі свого боку, сподівається, що їй, зрештою, дадуть спокій.

Олена Бережнюк, Віктор Сніжко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вояж "поле бою – Харків" наочно: як працює санавіація АТО
Наступний матеріал
"Хай присниться їм мультик": у Миколаєві затримали банду на чолі з депутатом від "Опоблоку"
Loading...