XIV з'їзд партії "Батьківщина"
XIV з'їзд партії "Батьківщина" 5 канал

Дайджест партійних з'їздів: що представили "Батьківщина", "радикали", Опоблок та партія Гриценка

Читайте по-русски
В останній день висування партіями кандидатів до Верховної Ради одразу кілька політичних сил оприлюднили списки, з якими змагатимуться за місця в парламенті

На їхніх з'їздах побували і журналісти "5 каналу", більше – в наступному огляді.

Команда Юлії Тимошенко – вся у білому. Незмінна лідерка "Батьківщини" очолює список. Вона поведе соратників на дочасні парламентські. Закликає єднатися на мажоритарних Округах. І анонсує – з ким може вступити в коаліцію.

"Наша партія налаштована в новому парламенті йти в сильну коаліцію з новим президентом і з іншими демократичними проєвропейськими силами", –- заявила Тимошенко.

На сцені довкруж Тимошенко – чимало знайомих облич. Перша п'ятірка – без акторів і зірок шоубізнесу. В ній – два нинішніх депутати фракції "Батьківщина" – Сергій Соболєв та Олена Кондратюк. І двоє "новеньких". Керівники партії "Справедливість" Валентин Наливайченко і "Основа" Сергій Тарута – підуть на вибори під прапорами "Батьківщини".

Опозиційний блок на свій з'їзд зібрався в Міжнародному виставковому центрі. До Опоблоку приєдналися партії "Відродження", "Наші", "Довіряй ділам" та "Партія Миру та розвитку". На позачергові вибори їх поведе народний депутат Євген Мураєв.

"У нас досвідчена команда. В нашу команду входять керівники промислових підприємств, бюджетоутворюючих. А також міські голови великих міст, лідери територіальних громад", – заявив лідер партії "Наші" Євген Мураєв.

До першої десятки увійшли депутати Олександр Вілкул, Вадим Новинський, а також міські голови Харкова, Одеси, Запоріжжя, Маріуполя і Ужгорода. Серед пріоритетів передвиборної програми називають досягнення миру, скасування, як вони називають, антинародних реформ та грабіжницьких тарифів.

Голова Опоблоку в парламенті також наголосив, що на Донбасі триває "громадянський конфлікт".

Інше лого та більш радикальні емоції лунають на іншому з'їзді – Ляшко під пам'ятником Шевченку зібрав своїх. Критикує всіх конкурентів і вірить у перемогу своєї політичної сили.

"Понабирали кандидатів і виставляють яскраві обгортки: артистів, співаків, танцюристів, юмористів. В парламенті пахать нада, а не співать, не юморить і не артистізмом займаться. Команда Ляшка в парламенті – це українська команда, яка не дасть московського реваншу, не дасть знищити українську мову, українську землю, українську Конституцію і українську незалежність", – заявив Ляшко.

У першій п'ятірці Ляшка двоє нинішніх депутатів-радикалів Віктор Галасюк та Андрій Лозовий. З ними – під радикальними прапорами – піде екс-нарфронтівець Іван Савка. В п'ятірці лише одна жінка – Інга Маковецька, чиновниця з Чернівецької обласної ради. Команда радикалів заявляє – вони в опозиції до нинішнього президента.

Майже на тому самому місці кількома годинами пізніше для презентації свого списку зібралася "Громадянська платформа" Анатолія Гриценка. У першій п'ятірці, окрім самого Гриценка, – лідери ще кількох політичних сил: Дмитро Добродомов із "Народного Контролю", Микола Томенко з "Рідної країни" та чільник "Європейської партії" Микола Катеринчук. У першій п'ятірці також – громадська активістка Марина Соловйова.

"У цих умовах і перед тими викликами, перед якими ми стоїмо, в нас немає ні часу, ні можливості для власних амбіцій. Ми йдемо за результатом, нас об'єднують спільні принципи", – заявив Добродомов.

За соціологічними опитуваннями, станом на зараз "Громадянська позиція" не долає 5-відсоткового бар'єру. Утім, Анатолій Гриценко сподівається на голоси громадян, які голосували за нього на президентських виборах.

У понеділок завершується термін, коли політичні партії мають висунути свої списки. А самовисуванці зможуть податися в кандидати до 20 червня.

Петро Троць, Ірина Сисак, Анна Мірошниченко, Мирослав Солонар, "5 канал"

Попередній матеріал
Як Cвятослав Вакарчук у "Рандеву" подарував свою сорочку Яніні Соколовій – відео
Наступний матеріал
"Ми не можемо це забути": на акцію "Ні – капітуляції!" зібралися також в Одесі
Loading...

Добродомов,Томенко, Катеринчук: Гриценко представив своїх кандидатів на вибори

Я не прогулював узагалі – Вакарчук розповів, як працював у парламенті VI скликання

Новинський, Мураєв та 4 міських голови: Опоблок оголосив свою першу десятку

У парламенті "пахать нада": Ляшко назвав першу 20-ку списку Радикальної партії

Давні прибічники та політичні мігранти: кого Тимошенко поведе на вибори в Раду

Партія Кличка вирішила не висувати кандидатів за списками