Генасамблея ООН
Генасамблея ООН 5 канал

"Блакитні шоломи" на Донбасі: в Генасамблеї ООН підтримали ініціативу України щодо запровадження місії ООН – підсумковий сюжет

25 тисяч українців підписалися під зверненнями до світової спільноти з проханням не припиняти тиску на Росію

Росію потрібно позбавити права вето в Радбезі ООН – принаймні, у тих випадках, коли йдеться про російську агресію проти України. На такій позиції наголосив Президент Петро Порошенко з трибуни Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку. Кілька годин тому, надвечір середи за Києвом, там уперше в історії відбулися дебати щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України. В промові Порошенко нагадав – 80 років тому, у 1939-му, – Росію в тодішньому СРСР-форматі вже виводили з Ліги націй, через її агресивний напад на Фінляндію. Тож такий крок – варто було повторити, щоби без подальших блокувань з боку РФ – перейти до узгодження миротворчої місії ООН на Донбасі. Більше – у матеріалі кореспондента "5 каналу" Ірини Герасимової ексклюзивно з Нью-Йорка.

У цій залі про війну на українському Сході вже говорили. Але, як правило, робив це Президент України. І ось на 5-му році війни в ООН почули офіційний Київ. І зібрали членів ООН на загальні дебати на тему агресія на Сході України.

Розпочинає дебати їхній ініціатор – Україна. Нагадує присутнім, як все починалося 5 років тому.

Петро Порошенко розповідає: "Саме цього дня у 2014 році Росія розпочала своє приховане збройне вторгнення в Україну в порушення норм і принципів Статуту ООН. Того року, 3 березня, ця війна забрала свою першу жертву – Решата Ахметова, кримського татарина. Він виступив з одноосібною мирною протестною акцією проти агресії. Росіяни затримали його, мордували та вбили. Причина смерті – ножове поранення в око. Це був лише початок жахіть в окупованому Росією Криму".

25 тисяч українців підписалися під зверненнями до світової спільноти з проханням не припиняти тиску на Росію. Щоб та звільнила полонених і припинила війну. Петро Порошенко демонструє листи присутнім у залі і просить ООН направити в Україну технічну місію експертів, які підготують підґрунтя для місії миротворчої.

5 канал

"Технічна оціночна місія, яку Генеральний секретар ООН міг би спрямувати на Донбас для розробки відповідних варіантів, безумовно, допомогла б цьому обговоренню. Для України принциповим є те, що будь-яке рішення про створення миротворчої операції на Донбасі має поширювати її мандат на всю окуповану територію, зокрема кордон, і передбачати виведення російських військ та їхньої зброї з нашої території, а також розпуск усіх незаконних органів та структур", – сказав Президент.

30 учасників дебатів вирішили виступити з трибуни, щоб заявити свою позицію. Абсолютна більшість на боці України.

Так, посол ЄС в ООН Жоао Вале де Альмейда розповів: "Ми закликаємо Росію виконати свої зобов'язання і вплинути на підконтрольні їй угруповання, що діють на сході України. Треба виконати Мінські домовленості, необхідне негайне припинення вогню вкрай. Ми закликаємо Росію припинити підживлювати конфлікт озброєнням, персоналом, фінансуванням".

Навіть Італія, яку в Європі називають одним з лобістів інтересів Кремля, підтримує українську ініціативу щодо присутності "блакитних шоломів" по всій території Сходу.

Марія Анджела Заппіа, посол Італії в ООН, сказала: "Альтернативи Мінську немає, закликаємо Росію виконати свої зобов'язання. Спецмісія має отримати доступ по всій території".

5 каналІ лише Росія традиційно заперечує все, про що говорять інші країни. Українська делегація представника Кремля вже не слухала. Решта присутніх почули, що війну розпочала київська влада, а Крим – це Росія. 

Жодних резолюцій чи документів за результатами дебатів не передбачено. Але те, що про окуповану Росією українську територію заговорили на основному майданчику ООН, може стати реальним кроком до запровадження миротворчої місії на сході, переконані в українській делегації. А значить – початком кінця війни з Росією.

Із Нью-Йорка Ірина Герасимова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Бочка" й посадка "по-афганськи": як на виставці AERO India-2019 презентували Ан-132-D
Наступний матеріал
Панахида за загиблими Героями Небесної Сотні в Свято-Андріївському соборі УПЦ у США: слово Президента України – відео
Loading...

Миротворці ООН на Донбасі: Порошенко закликав Генсека ООН зробити перший крок і направити технічну оціночну місію на схід України

Засідання Генасамблеї ООН за участі Порошенка відбудеться сьогодні: що ініціювала Україна

"Немає виправдання її агресії": 33 країни закликали всі держави ООН покарати Росію санкціями

Порошенко в Генасамблеї ООН: Росія готується до військового удару по Україні

Рейтинг Порошенка зростає – опитування

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео