Ан-132-D на виконавчому старті
Ан-132-D на виконавчому старті \"Антонов\" / Facebook

"Бочка" й посадка "по-афганськи": як на виставці AERO India-2019 презентували Ан-132-D

Ще один новий перспективний літак для індійської армії – військово-транспортний Ан-188. Літаків такого класу та можливостей в індійської армії нині немає

Український літак у індійському небі. Розробку держпідприємства "Антонов" Ан-132 – вперше презентували на військовій виставці "АероІндія", що розпочалася у Бангалорі. Навіть попри зірвані тренування, пілоти продемонстрували глядачам виставки фігури вищого пілотажу, а українська делегація – представила й майбутні авіарозробки. Все бачила – кореспондент "5 каналу" Ольга Калиновська.

На в'їзді до військово-повітряної бази в Бангалорі жінки в уніформі розрулюють затори. На території аеродрому прибирають сміття. До відкриття "АероІндія-2019" – наймасштабнішої військової виставки регіону – залишаються лічені хвилини.

Трагедію, що сталася напередодні – зіткнення двох літаків військово-повітряних сил Індії – на урочистому відкритті згадують хвилиною мовчання. Але демонстраційні польоти на виставці не скасовують. В небо одна за одною рвуться машини, розриваючи повітря ревінням моторів.

Свої "7 хвилин слави" чекає і новий український Ан-132. На цій виставці, за більш як 5 тис. кілометрів від дому, він уперше. Так далеко 132-й ще не літав. Утім можливості "Анів", зокрема, Ан-32, Індії відомі дуже добре. Свого часу військово-повітряні сили країни придбали більше сотні машин, які експлуатують і досі.

"132-га машина може зацікавити індійський ринок за рахунок своїх характеристик, унікальних у своєму роді. Якщо все піде добре, не виключається, що частина виробництва цього літака може розміщуватися в Індії, під проект Made in India", – розповідає президент ДП "Антонов" Олександр Донець.

Ще один новий перспективний літак для індійської армії – військово-транспортний Ан-188. Його "Антонов" презентує на стенді як макет. Машина нині в стадії проектування. Вантажопідйомністю до 47 тонн, короткого злету-посади, з турбореактивними двигунами – літаків такого класу та можливостей в індійської армії нині немає.

"Вже початкові перемовини відбулися з цього приводу, літак ми вже презентували для індійської сторони. І сподіваємося на майбутню співробітництво. Ця виставка, – це ще одна нагода показати світу, що цей проект ми дуже динамічно розвиваємо. І наразі очікуємо зацікавлення не тільки з індійської сторони, а й з інших країн", – запевняє віце-президент з проектування держпідприємства Олександр Лось.

А щоб нагадати всім присутнім, на що здатні "Ани", у безхмарне небо Бангалора стрімко здіймається Ан-132. Попри спеку (понад 30 С°) та потужний вітер антонівські пілоти виробляють у небі неймовірне – двічі крутять "бочку". Фігуру вищого пілотажу з арсеналу спортивних і військових літаків. Виконують круті розвороти на гірці та садять літак "по-афганськи", вирівнюючи машину за кількадесят метрів від авіасмуги.

І все це – без тренувань на індійській землі. Вони мали відбутися напередодні. Але через аварію всі тренувальні польоти скасували. Нічого особливого, відповідає на запитання про круті та небезпечні віражі командир екіпажу. Ця машина, каже, дозволяє все.

У наступні бізнес-дні виставки "АероІндія-2019" в планах українських авіабудівників – низка зустрічей та перемов з потенційними партнерами та замовниками. В планах українських пілотів – нові польоти та нові, неймовірні віражі. Що-що, а дивувати світ українські "Ани" завжди вміли.

З Індії, Ольга Калиновська, Олександр Суботковський, "5 канал"

"Антонов" у Дубаї: як українські літаки вражали гостей Dubai Air Show – фоторепортаж

АН-132
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/

Попередній матеріал
Партія Зеленського "Слуга Народу" коливається між проросійським і олігархічним впливами – Чорновіл
Наступний матеріал
"Блакитні шоломи" на Донбасі: в Генасамблеї ООН підтримали ініціативу України щодо запровадження місії ООН – підсумковий сюжет
Loading...