Медведчук розповів про механізм "великого обміну" в Мінську
Медведчук розповів про механізм "великого обміну" в Мінську uk.wikipedia.org

Бізнес працює, попри обмеження – як змінилося життя Медведчука та дружини після накладених санкцій

Читайте по-русски
У Центрі протидії корупції попереджають, що скоро подружжя зможе полетіти на підсанкційних літаках

Активи заблоковані, але деякий бізнес працює, а літаки невдовзі можуть і полетіти. Попри санкції проти Віктора Медведчука та Оксани Марченко – подружжя зможе оминути заборону завдяки фірмам-прокладкам. Про це, зокрема, говорять у Центрі протидії корупції. Щоби санкції були не лише політичним кроком, а й дієвим механізмом, закликають владу посилити санкційне законодавство. Знімальна група "5 каналу" навідалася до одного з маєтків Медведчуків, який теж під санкціями.

17 земельних ділянок, п'ять будинків та майже двадцять елітних авто. У декларації кума Путіна Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко – чимало предметів розкоші. Брендові годинники, дорогоцінні прикраси та старовинні книги XVI століття. 

На все майно Марченко-Медведчука РНБО наклала санкції 19 лютого. Користуватися та розпоряджатися ним підсанкційні друзі Путіна не можуть три роки.

Охорона маєтку виходить із сусіднього будинку. Від журналістів готові оборонятися парасолькою. Саме цей будинок потрапляв в об'єктив журналістських розслідувань. За останні роки ЗМІ розповідали про палаци Медведчука в різних регіонах країни.

Щодо бізнесу Медведчуків, РНБО обмежила торговельні операції й виведення капіталу за межі України для 19 юридичних осіб. Найбільший санкційний удар припав на так звану "трубу Медведчука". Днями Вищий антикорупційний суд арештував частину магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". А НАК "Нафтогаз України" надав згоду на тимчасову передачу арештованої труби державній "Укртранснафті". 

Але в декларації нардепа є ще чимало підприємств, які оформлені на дружину і назв яких у переліку підсанкційних немає. Окрім того, продовжує працювати мережа АЗС, яку в ЗМІ тривалий час повязують із Медведчуком. Юридично вона "дочка" швейцарської компанії.

"Потрібно доводити в суді чи в інший спосіб, що це власність Медведчука. Механізму, як це зробити, немає. Якщо вже президент зробив такий крок А, ввівши санкції проти Медведчука, повинен зробити крок Б, як ці санкції втілити в життя. Таким чином, щоб вони були дієвими, а не лише політичним кроком", – розповіла юристка Центру протидії корупції Тетяна Шевчук.

Також, наголошує юристка, законодавство не говорить, як саме заблокували користування майном родини Медведчука-Марченко. Тож, ймовірно, ті продовжуватимуть ним користуватися. Так само подружжя, ймовірно, зможе користуватися й своїми літаками – хоча три компанії, на які вони були зареєстровані, теж у санкційному списку РНБО.

"Він може або новоствореним, або існуючим компаніям, які ще не потрапили під санкції, він може передати своє майно або, у тому числі, літаки, і користуватися ними уже від імені іншої юридичної особи", – зазначає фахівець із бізнес-розвідки YouControl Михайло Кольцов.

Попри санкції, родина кума Путіна може продовжувати вести багате життя. У центрі протидії корупції кажуть: левову частку грошей ті тримають за кордоном. А щодо подальших кроків влади в Україні, про активні слідчі дії та оголошення підозр Медведчуку щодо фінансування тероризму не відомо.

Ганна Рибалка, Юрій Жупанов. Едвард Белінський. "5 канал"

Попередній матеріал
ОБСЄ має почати працювати в Криму, а не лише ухвалювати рішення – Чубаров
Наступний матеріал
Кримські татари завжди були з Україною і підштовхували її до НАТО і ЄС – Чубаров
Loading...

РНБО запровадила санкції щодо Медведчука та його дружини – указ президента

Рішення РНБО про нові санкції проти Медведчука ґрунтується на матеріалах СБУ – Баканов

Медведчук має бути засуджений, а його майно арештоване та конфісковане – депутат

Сподіваюся, це "свято санкцій" вдарить і по брату Медведчука – депутат

Марченко і Лавренюк у санкційному списку через володіння заводом, що забезпечує нафтопродуктами ОРДЛО – ЗМІ

РНБО доручила повернути державі нафтопровід "Прикарпатзахідтранс", який пов'язують із Медведчуком