Ярослав Юрчишин, депутат "Голосу"
Ярослав Юрчишин, депутат "Голосу" 5 канал

Сподіваюся, це "свято санкцій" вдарить і по брату Медведчука – депутат

Читайте по-русски
Вплив Росії не обмежується лише Медведчуком і його активами, вважає Юрчишин

У переліку осіб, які потрапили під санкції РНБО проти депутата "ОПЗЖ" Віктора Медведчука, не вистачає його брата Сергія, на якого зареєстрована велика кількість активів проросійського політика. Про це в ефірі програми "Політклуб" на "5 каналі" сказав депутат "Голосу" Ярослав Юрчишин.

"Стосовно повноти рішень. Ми знаємо, що дуже багато активів Медведчука заведені на його брата Сергія, якого зараз серед підсанкційних осіб немає. Дуже сподіваюся, що це не останнє "свято санкцій", і по цій людині також вдарять. Зрештою, не лише Медведчуком і його активами обмежується вплив Росії в Україні – він значно ширший", – зауважив депутат.

"Дуже правильний напрям – бити по економічних джерелах фінансування тероризму", – сказав Юрчишин.

За його словами, телеканали Медведчука напряму здійснювали пропаганду тероризму і це можна довести в суді, а закон щодо протидії тероризму передбачає також і персональну відповідальність причетних осіб.

"Чи маємо ми впевненість в юридичній досконалості рішень, які пропонують юристи Банкової? Ми з колегами постійно отримуємо законопроєкти юристів Банкової, і, чесно кажучи, є, за що хвилюватися", – додав Юрчишин.

"Але в даному моменті найважливіше, що потрібно продемонструвати – це єдність. Бо як показав Майдан, вдається протидіяти, зокрема, і зовнішнім ворогам лише тоді, коли в відстоюванні національних інтересів українці здійснюють спільні дії. Тому я вітаю таки кроки. Я розумію, наскільки важко буде юридично їх захистити, але дуже сподіваюся, що це буде здійснюватися на належному рівні", – прокоментував він рішення РНБО.

"Це однозначно підняття ставок в боротьбі з Росією, і очікувати протидії однозначно треба. В іншому рішенні РНБО були згадані дії щодо захисту України на сході, про що говорив пан Данілов. І це теж можна лише вітати. На жаль, ми довгий час не приділяли належної уваги сходу, ми мали так званий процес "примирення", який фактично знівельований останніми днями, коли ми постійно чуємо про жертви як серед військових, так і серед цивільного населення. Тому загрози не потрібно виносити "за дужки", – зазначив депутат.

"Сподіваюся, це не лише спроба в проросійській політичній тусовці обрати собі зручного спаринг-партнера, як колись собі Кучма обирав зручного спаринг-партнера Симоненко під наступні вибори. Бо тоді справді можливі великі ризики. Сподіваюся, це і зміна політичної кон'юнктури, і потреба продемонструвати нашим міжнародним партнерам, що ми розбираємося з ситуацією, яка є в нас в країні, а не лише просимо допомоги. І що комплексність цих рішень забезпечить їхню незворотність. Бо найгірше – це сказати А, і не мати можливості довести до Б", – сказав Юрчишин.

"Тому це виклик, але саме рішення можна вітати. Нам давно не вистачало таких сміливих кроків", – підсумував політик.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про застосування санкцій до 19 юридичних та восьми фізичних осіб. Зокрема, в рішенні йдеться про нардепа від "ОПЗЖ" Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко.

 

Попередній матеріал
Медики працюють на межі можливого: яка ситуація на Прикарпатті зі спалахом COVID-19
Наступний матеріал
У Львові пройшов захід вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні
Loading...