Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Росія фінансувала телеканали "112 Україна", ZIK і NewsOne – принаймні на етапі їх придбання. Про це він сказав в інтерв'ю "Лівому берегу".
Ткаченко заявив: "Під час роботи ТСК щодо медведчуківських каналів нам дали можливість ознайомитися з документами. Цікавив якраз факт їх придбання, оскільки там довга і заплутана історія. У мене є підстави говорити про опосередковане фінансування з боку Росії принаймні на етапі придбання цих каналів".
Міністр культури також підтвердив, що йдеться про фінансування тероризму, однак додав, що немає інформації про постачання вугілля з ОРДЛО. Правоохоронці поки відмовляються надати докази проти каналів, посилаючись на продовження слідства, каже Ткаченко.
За словами міністра, обговорення з приводу цих телеканалів відбувалося в різних форматах і тривало більш як два місяці.
На запитання журналістів, чи розслідується діяльність телеканалу "Наш" і його фінансування, Ткаченко відповів, що йому невідомо про якісь слідчі дії.
Як інформував 5.UA, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій проти нардепа "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та телеканалів, що йому належать. Відповідне рішення РНБО ухвалила також 2 лютого 2021 року.
Рішення стало несподіванкою, особливо враховуючи, що Зеленський ще у 2019-му запевняв, що поважає NewsOne і обіцяв "нікого не закривати". Тепер рішення президента може оскаржити лише Верховний Суд.
Попри заяви представників "ОПЗЖ" про тиск на свободу слова – санкції вже підтримали в ЄС, Канаді та США. Також свою підтримку висловили Литва, Естонія та Велика Британія. Рішення схвалила і низка громадських організацій.
Після того, як провайдери та онлайн-сервіси один за одним заблокували канали "112 Україна", NewsOne, ZIK – їхня трансляція залишилася лише в YouTube. Утім Міністерство культури та інформполітики звернулося до відеохостингу щодо виконання санкцій РНБО.