Рефат Чубаров
Рефат Чубаров 5 канал

Кримські татари завжди були з Україною і підштовхували її до НАТО і ЄС – Чубаров

Читайте по-русски
Глава Меджлісу заявив, що кримські татари завжди були з тією владою, яка мала проукраїнську позицію

Кримські татари ніколи не були з тією владою, якщо в тій владі були люди, які займали антиукраїнську позицію. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Ще на перших сесіях Курултаю кримськотатарського народу наприкінці 1990-х років ми говорили, що майбутнє України в Євроатлантичному і Європейському Союзах. Ми дбали про себе, але ми розуміли, що ми не можемо відновити свої права, якщо Україна не буде абсолютно укріпленою, незалежною і демократичною державою. Ми підштовхували весь час Україну до демократії. Це завжди була наша позиція", – сказав він.

Чубаров також нагадав часи Януковича і заявив, що тоді була абсолютна війна між Меджлісом і тією інституцією президентства.

"А коли ми говоримо про сьогодення і про можливості, я пам’ятаю свої розмови з президентом Петром Порошенко десь у 2017 році. Я наполягав на тому, що ми маємо виходити на єдину формулу в діалозі з усіма партнерами. Ця єдина формула – відновлення територіальної цілісності держави в межах міжнародно визнаних кордонів, включаючи АР Крим. Щоб не дати можливості нікому ставити першочерговість, мовляв, сьогодні Донбас, а завтра Крим. Цього не можна робити. Влада повинна мобілізовуватися сама і мобілізовувати своїх партнерів", – розповів глава Меджлісу.

За його словам, зараз готується "Кримська платформа", але Меджліс дуже турбується, чим вона завершиться.

"Якщо це завершиться такою самомобілізацією України і мобілізацією наших партнерів, то це буде велике сприяння для деокупації Криму. Є позиція, щоб разом з владою якомога скоріше звільнити Крим", – підсумував Рефат Чубаров.

Нагадаємо, перед цим глава Меджлісу заявив, що Україна має змусити міжнародні організації винайти механізми реалізації рішень щодо Криму, які вони ухвалили протягом 7 років окупації півострова Росією.

Попередній матеріал
Бізнес працює, попри обмеження – як змінилося життя Медведчука та дружини після накладених санкцій
Наступний матеріал
Вижити на мінному полі: бійці ООС провели навчання зі знешкодження вибухівки – як це було
Loading...

Окупаційний суд Сімферополя відновив кримінальну справу стосовно Бекірова – Денісова

Денісова розповіла про стан кримських татар, яких напередодні заґратували в Росії

Незаконне утримання кримських татар на Керченському мосту: відкрито кримінальне провадження

Від 13 до 18 років за ґратами: суд РФ засудив трьох кримських татар до колонії суворого режиму

МЗС України вимагає від Росії негайно звільнити кримських татар

На Керченському мосту окупанти затримали майже сотню кримських татар: причини