5 канал

Амбітна угода: Климпуш-Цинцадзе назвала, які галузі обрали для тіснішої інтеграції України з ЄС

  Говорячи про секторальні зміни, віце-прем'єр-міністр наголосила, що найбільш значні успіхи простежуються в освітньому та фінансовому секторах, енергетиці, енергоефективності та підприємництві

  Керівництво Парламенту та комітетів Верховної Ради України, представники Уряду та посли держав-членів ЄС обговорили напрями поглиблення співпраці на шляху євроінтеграції України.

  Як повідомляє "Урядовий портал", зустріч відбулася у понеділок, 2 липня, у Верховній Раді напередодні 20-го ювілейного саміту "Україна-ЄС", який заплановано на 9 липня.

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу зазначила, що Угода про асоціацію є найбільш амбітною угодою, яка коли-небудь укладалася Євросоюзом з третьою країною, і є співставною з тими завданнями, які брали на себе країни-кандидати на вступ до ЄС.

  За її словами, для подальшої більш тісної інтеграції з ЄС обрано чотири галузі: інтеграція України до енергетичного, насамперед газового ринку ЄС, поглиблене співробітництво у сфері цифрової економіки, співробітництво у галузі юстиції, свободи та безпеки, а також активізація взаємодії у сфері митної співпраці та технічного регулювання.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що імплементація Угоди призвела до якісних змін у житті країни, як у секторальному, так і у горизонтальному вимірах. Зокрема, серед горизонтальних змін - збільшення обсягів експорту України до країн ЄС у 2017 році до 40,5% та імпорту ЄС до України до 41,9%. Між Україною та країнами ЄС вже діє єдине правове поле діяльності компаній на основі принципів та вимог права ЄС. Запроваджено систему ринкового нагляду за принципами, що існують в європейських країнах. Затверджено та розпочато реалізацію комплексного Плану заходів з виконання Угоди, яке дозволило визначити вузькі місця процесу європейської інтеграції загалом. Цей аналіз допоміг сформувати чітку дорожню карту урядово-парламентської взаємодії, визначити спільні з ЄС пріоритети виконання Угоди та належним чином організувати роботу як всередині міністерств, так і міжвідомчу координацію.

  Говорячи про секторальні зміни, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що найбільш значні успіхи простежуються в освітньому та фінансовому секторах, енергетиці, енергоефективності та підприємництві, удосконаленні нормативно-правової бази з питань банківського регулювання та нагляду. Водночас, є сектори, у яких імплементація необхідних реформ не відбувається настільки швидко, як це потрібно. Це, передусім, сектор громадського здоров’я, реформування вітчизняної наукової сфери, приведення законодавства України до європейського у секторах транспорту та поштових послуг.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала депутатам за ефективну співпрацю щодо імплементації євроінтеграційних законопроектів та зазначила, що її результати можуть бути успішно впроваджені лише за подальшої підтримки міжнародних партнерів. Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила на необхідності підвищення інституційної спроможності органів, які відповідають за координацію євроінтеграції. Зокрема, в Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції не вистачає фахівців, а ті, що є, перевантажені.

  Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що до саміту Україна-ЄС Парламент має ухвалити заяву про посилення заходів щодо політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, в якій буде засвідчено “відданість виконанню домашнього завдання” Україною у контексті імплементації Угоди про асоціацію та звернено увагу європейців на необхідність посилювати підтримку України на шляху реформ і в питанні безпеки.

  Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі наголосив на тому, що напередодні саміту Україна – ЄС представникам країн Євросоюзу важливо розуміти погляд України стосовно подальшого розвитку відносин з ЄС. Він зазначив, що передумовою успішної реалізації Угоди є якісна координація зусиль Уряду та Парламенту, а також координація роботи в цьому напрямі всередині Уряду.

  За словами Хюга Мінгареллі, Україна має багато успіхів на шляху впровадження європейських змін, проте необхідно, щоб протягом наступних двох місяців кілька міністерств виконали термінову роботу з підготовки євроінтеграційних законопроектів для внесення їх в сесійний зал восени. Окрім того, за його словами, потрібно пріоритетизувати зусилля та здійснювати моніторинг роботи для виявлення слабких місць, а також посилювати комунікацію євроінтеграційних змін для населення України.

  Попередній матеріал
  Готуй сани влітку: Київ закупив снігоприбиральні машини
  Наступний матеріал
  У Мінсоцполітики порахували, скільки мільйонів українців працюють за кордоном
  Loading...

  Звільнення бранців Кремля: омбудсмен закликала послів країн ЄС звернутися до Путіна

  У Брюсселі завершився ключовий саміт Європейської Ради: підбиваємо підсумки

  Після 10 годин переговорів: лідери Євросоюзу домовилися в питанні мігрантів

  Гройсман у Данії закликав ЄС не допустити реалізації проекту Nord Stream-2

  Переговори про вступ Туреччини в Євросоюз зайшли в глухий кут – Рада ЄС

  Реакція ООН та Євросоюзу на рішення США покинути Раду з прав людини: "шкодить ролі США, як захисника демократії"