Перемовини про вступ Туреччини до складу Європейського Союзу були призупинені. Про це мовиться у підсумковій заяві Ради ЄС, що була опублікована у вівторок, 26 червня, в Люксембурзі, передає DW.
Також припиняється робота по зміцненню митного союзу Анкари та Брюсселя. Відповідну міністерську заяву було зроблено всього лиш через два дні після перемоги турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана на виборах – за нього віддали свої голоси понад 52% виборців.
Західні країни критикують Туреччину, перш за все, за відхід від верховенства закону в країні, за ситуацію з правами людини та свободою вираження думок, а також за переслідування журналістів, правозахисників і вчених.
Попри усі жорсткі звинувачення, вимоги Австрії про офіційне припинення переговорів щодо вступу Туреччини до ЄС так і не знайшли підтримки. Тож до підсумкової заяви увійшло лише формулювання, що прогрес може бути досягнутий тільки "після істотних змін у політиці турецького керівництва". У документі зазначається, що наразі перемовини фактично "зайшли в глухий кут".
Як пише видання, одна з причин, чому Анкара і досі зберігає статус кандидата на вступ – це укладена нею з Євросоюзом угода щодо питання біженців. Відповідно до домовленостей, ЄС уже виплатив Туреччині 3 млрд євро – з обіцяних 6 млрд євро. Ці кошти, серед іншого, мають витрачатися на будівництво шкіл та лікарень у країні, яка прийняла у себе майже 3,6 млн біженців. Однак із 26 узгоджених проектів донині було реалізовано менше половини, а деякі – навіть не розпочато.
Візит у картинках: як Ердогана зустрічали у Києві – фоторепортаж
















