5 канал

Ісламофобія Брюсселя чи авторитаризм Анкари: чому сваряться Євросоюз та Туреччина

Камінь спотикання – результати конституційного референдуму в Туреччині 16 квітня

Призупинення переговорів щодо членства Туреччини в Євросоюзі обговорюють в Європарламенті. У Брюсселі занепокоєні результатами референдуму, які надають президентові Ердогану необмежені повноваження. Анкара ж вважає, що Брюссель навмисно гальмує переговори про вступ Туреччини до європейської спільноти – через упередженість та ісламофобські настрої, передає "5 канал".

Анкара обурена критикою Брюсселя щодо результатів конституційного референдуму. Тепер погрожує переглянути позицію щодо членства в Євросоюзі. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запевняє – всі умови для вступу в ЄС були виконані, однак переговори не рухаються з "мертвої точки". А їх почали ще у 2005-му.

5 канал

"Ми робимо все, що вони просять. Але нас все одно тримають у дверях. Скільки ще це триватиме? Зараз у Євросоюзі знову обговорюють припинення переговорів щодо членства Туреччини. Зважаючи на таке ставлення, ми переглянемо свою позицію", – заявив Ердоган.

У Брюсселі ж дедалі частіше лунають занепокоєння порушеннями прав людини та демократичного устрою в Туреччині. На референдумі 16 квітня 51% людей підтримали поправки до конституції, які значно розширюють повноваження президента. Зокрема, дозволяють йому формувати уряд, представляти бюджет, розпускати парламент в будь-який момент, видавати укази, які матимуть статус законів та залишатися на посаді до 2029 року. Після оголошення результатів у Стамбулі та Анкарі відбулися масові протести. У ЄС вважають – концентрація влади в руках однієї людини суперечить європейським уявленням про демократію.

5 канал

"Ми серйозно занепокоєні ситуацією в Туреччині та результатами референдуму. Водночас є багато галузей, де ми маємо співпрацювати. Тож зараз все залежить від Анкари – вона має прояснити свої наміри щодо вступу до Євросоюзу", – зазначив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Відновити моніторинг у Туреччині напередодні вирішили депутати ПАРЄ. Кажуть, що авторитарна політика Ердогана призводить до масового порушення прав людини у країні. Анкара таке рішення назвала несправедливим та упередженим. У Брюсселі переконують, про розрив відносин не йдеться, адже ЄС та Туреччину пов'язують тісні зв'язки в економіці та оборонній галузі. У п'ятницю, 28 квітня, про подальший формат взаємин представники Туреччини та Євросоюзу говоритимуть під час зустрічі на Мальті.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Хоч слово за Росію – одразу підозра у корупції": експерт розповів, як Захід бореться з російським впливом
Наступний матеріал
"Розібрали на камінці": Під Перемишлем польські активісти зруйнували пам'ятник воїнам УПА
Loading...

"Це ще не кінець": у Туреччині тисячі противників конституційної реформи вийшли на вулиці

Ердоган вже привітав результати референдуму щодо зміни форми правління

У Туреччині відбувається референдум щодо посилення влади президента

В ОБСЄ заявили, що варто перерахувати результати турецького референдуму

Порошенко та Ердоган провели телефонну розмову: стало відомо, про що говорили

ОБСЄ: Референдум в Туреччині не відповідав стандартам