обсє atn.ua

ОБСЄ: Референдум в Туреччині не відповідав стандартам

  Референдум у Туреччині відбувся за нерівних умов для агітації прихильників і противників реформи та однобічного висвітлення подій у медіа, констатують спостерігачі ОБСЄ та Ради Європи

  Референдум щодо посилення влади президента в Туреччині відбувся за відсутності рівних умов для проведення агітаційних кампаній прихильниками і противниками реформи. Такого висновку дійшли міжнародні спостерігачі ОБСЄ та Ради Європи у своєму звіті, оприлюдненому в понеділок, 17 квітня, повідомляє DW.

  "У той час як технічні аспекти процесу були добре організовані, виборці не були забезпечені неупередженою інформацією про ключові аспекти реформи, а також обмеження фундаментальних свобод спричинили негативний вплив", – йдеться в заяві, опублікованій на сайті ОБСЄ.

  У день референдуму "не було значних проблем, за винятком деяких регіонів, проте ми можемо тільки шкодувати про відсутність спостерігачів від громадянського суспільства на виборчих дільницях", – констатував голова делегації Парламентської асамблеї Ради Європи Цезар Флорін Преда. Він зазначив, що "референдум у цілому не відповідав стандартам Ради Європи. Правові рамки були недостатніми для здійснення справді демократичного процесу".

  Моніторинг місії зі спостереження за виборами Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ показав, що прихильники та противники реформи турецької конституції не мали рівних можливостей для проведення агітаційних кампаній. Висвітлення позицій обох сторін у медіа було нерівним – домінували матеріали на користь прихильників реформи. Усе це, разом з обмеженнями свободи слова, арештами журналістів та закриттям ЗМІ після невдалої спроби державного перевороту в Туреччині скоротило доступ виборців до думок, які би представляли різні табори, констатували спостерігачі.

  "Ми спостерігали зловживання державними ресурсами, а також перешкоджання заходам кампанії "ні". Риторика кампанії була заплямована тим, що деякі високопосадовці прирівнювали тих, хто підтримував "ні", до прихильників терористів", – зауважила голова спостережної місії БДІПЛ ОБСЄ Тана де Зулуета.

  Окрім того, члени місії БДІПЛ повідомили про окремі випадки перешкоджання та обмеження доступу для них на виборчі дільниці.

  Попередній матеріал
  США посилять фінансування афганської армії: "Талібан" та "Ісламська держава" мають бути знищені - МакМастер
  Наступний матеріал
  Мармурові панелі, прикраси та амфори: Станцію метро у центрі Рима перетворили на музей
  Loading...

  Після референдуму: Берлін закликає Анкару до діалогу

  Ердоган вже привітав результати референдуму щодо зміни форми правління

  У Туреччині відбувається референдум щодо посилення влади президента

  Ердоган має намір запитати у своїх громадян, чи варто вступати до ЄС

  Чорновіл розповів про "синдром тоталітарної неадекватності" у владі

  Оперативна інформація щодо безпеки в Україні та діяльності СММ ОБСЄ - завершено