azatutyun.am

Після референдуму: Берлін закликає Анкару до діалогу

  Ангела Меркель і Зігмар Габріель заявили, що беруть до відома результат конституційного референдуму в Туреччині. Разом з тим вони наголосили, що його результати свідчать про глибокий розкол у турецькому суспільстві

  Уряд ФРН закликав Туреччину піти на діалог з усіма політичними і громадськими силами у країні після референдуму, за результатами якого незначна більшість виборців підтримала конституційні поправки, які розширюють повноваження президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, повідомляє DW.

  Практично рівний розподіл голосів вказує на те, наскільки глибоко розколоте турецьке суспільство, і підкреслює ту велику відповідальність, яка лежить на турецькому керівництві й особисто президентові. Про це йдеться в спільній заяві канцлера ФРН Ангели Меркель і міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля, оприлюдненій у понеділок, 17 квітня 2017 року.

  Габріель і Меркель заявили, що уряд ФРН бере до відома попередні результати голосування і поважає право турецьких громадян ухвалювати рішення про власний конституційний порядок. Разом з тим вони зазначили, що глава Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Міхаель Лінк засумнівався в тому, що для проведення референдуму були створені справедливі умови, а Венеціанська комісія Ради Європи висловила серйозну стурбованість через процедуру референдуму і питання, винесені на голосування. 

  Нагадаємо, опозиція відмовилася визнавати результати референдуму. У Стамбулі пройшла акція протесту. Люди відкривали вікна та били в каструлі. Одразу в чотирьох районах міста вийшли на демонстрації. 

  Попередній матеріал
  В аеропорту "Бориспіль" прикордонники затримали росіянку, яку розшукував Інтерпол
  Наступний матеріал
  Благодатний вогонь передали до окупованого Криму
  Loading...

  Опозиція Туреччини збирається оскаржити результати референдуму

  Ердоган вже привітав результати референдуму щодо зміни форми правління

  Ердоган має намір запитати у своїх громадян, чи варто вступати до ЄС

  Чорновіл розповів про "синдром тоталітарної неадекватності" у владі

  Через вибух на турецькій текстильній фабриці стався витік отруйної речовини – фото та відео

  "Турецько-українські відносини – це успішна історія": Посол заявляє про необхідність поглиблення відносин