Туреччина
Туреччина pixabay.com

Опозиція Туреччини збирається оскаржити результати референдуму

  Референдум пройшов на нечесних умовах, заявляють в опозиції

  Опозиція відмовилася визнавати результати референдуму. У Стамбулі пройшла акція протесту. Люди відкривали вікна та били в каструлі. Одразу в чотирьох районах міста вийшли на демонстрації. Про це повідомляє BBC.

  Опозиційна Народна республіканська партія заявила, що оскаржуватиме результати референдуму. Лідер цієї партії Кемаль Киричдароглу наголосив: "Референдум пройшов на нечесних умовах. Всі про це знають. Попри це, ми зробили все, щоб захистити демократію. Голосування засвідчило, що суспільство розколоте з цих питань. Уряд порушив закон, і ми оскаржуватимемо результати референдуму".

  Пакет поправок до Конституції передбачає перехід до президентської форми правління. Глава держави отримає надзвичайні повноваження. Відтепер він зможе формувати уряд, представляти бюджет, оголошувати надзвичайний стан, видавати укази, які матимуть статус законів, та розпускати парламент в будь-який момент. Прихильники Ердогана кажуть, що ці зміни допоможуть посилити безпеку в країні та полегшити управління державою. Противники ж наголошують, що вони лише посилять авторитарні тенденції та дозволять Ердогану узурпувати владу. Втім, аналітики попереджають: референдум матиме далекосяжні наслідки.

  Турецький політичний аналітик Гарет Дженкінс каже: "Я живу у Туреччині з 1989 року і ніколи не бачив настільки політизованого голосування із таким пресингом з боку влади. Зараз Ердогану необхідно перемогти на виборах, щоб закріпити свій мандат. Адже після всіх зусиль, інформаційної кампанії та репресій проти опозиції, він все одно отримав лише 51%".

  Результат голосування засвідчив, що люди не довіряють державним інститутам, і вони розколоті з політичних питань, кажуть експерти. Також, економіка постраждає від результатів референдуму. А це змусить владу ще більше закрутити гайки.

  Попередній матеріал
  У Львові зіткнулися одразу три потяги, 8 вагонів зійшли з рейок – подробиці
  Наступний матеріал
  Російський військовий на Донбасі жорстоко побив місцеву жительку "за непокору" – ГУР
  Loading...