www.dialog.ua

Мінімальний відрив: У Туреччині офіційно схвалили посилення президентської влади

Понад 51% виборців підтримали поправки до Основного закону, проти висловилися 49%

Більшість громадян Туреччини схвалили запропонований урядом пакет поправок до Конституції, який посилює президентську владу. Про це повідомляє DW

Офіційні результати референдуму, який відбувся в неділю, оголосила ЦВК країни. Понад 51% виборців підтримали поправки до Основного закону. Проти висловилися 49%. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вже привітав своїх прихильників із перемогою. Він зазначив, що поправки до Конституції запроваджуватимуть поступово до 2019 року. 

Ердоган заявив: "Сьогодні Туреччина зробила історичний вибір. Нарешті завершилися дебати щодо змін у політичну систему, які тривали 200 років. Це не просто звичайні зміни, це безпрецедентне рішення, яке підтримали як парламент, так і народ Туреччини".

Водночас опозиція заявила, що оскаржуватиме результати волевиявлення. А у Стамбулі та Анкарі пройшли протести противників конституційної реформи. Пакет поправок передбачає надання президенту необмежених повноважень. Відтепер він матиме право формувати уряд, представляти бюджет, розпускати парламент у будь-який момент, видавати укази, які матимуть статус законів. 

Натомість Кемаль Киричдароглу, лідер опозиційної Народної республіканської партії, наголосив: "Референдум пройшов на нечесних умовах. Всі про це знають. Попри це, ми зробили все, щоб захистити демократію. Голосування засвідчило, що суспільство розколоте з цих питань. Уряд порушив закон, і ми оскаржуватимемо результати референдуму".

Додамо, Ердоган після оголошених результатів конституційного референдуму повідомив про намір відновити у країні смертну кару.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 16 квітня 2017 року, Ердоган, не чекаючи остаточних результатів, вже привітав результати референдуму щодо зміни форми правління. 

Дивіться також фото за темою:

Вибух у Туреччині: перші світлини з місця інциденту

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ердоган вже привітав результати референдуму щодо зміни форми правління
Наступний матеріал
У США розшукують чоловіка, який скоїв убивство у прямому ефірі в Facebook
Loading...

Ердоган вже привітав результати референдуму щодо зміни форми правління

На Київщині провели навчання для спецпризначенців і снайперів – відео

Президент, прем'єр та голова ВР привітали українців із Великоднем

Чорновіл розповів про "синдром тоталітарної неадекватності" у владі

Через вибух на турецькій текстильній фабриці стався витік отруйної речовини – фото та відео

"Турецько-українські відносини – це успішна історія": Посол заявляє про необхідність поглиблення відносин