Музей на станції метро у Римі
Музей на станції метро у Римі 5.ua

Мармурові панелі, прикраси та амфори: Станцію метро у центрі Рима перетворили на музей

На трьох поверхах розмістили десятки стародавніх скарбів, зокрема, античні амфори, монети та фрагменти зброї. Їх знайшли під час будівництва нової лінії метрополітену

Нову лінію римського метрополітену почали будувати ще у 2007 році. Та невдовзі після початку робіт зрозуміли, будівництво підземних станцій доведеться поєднати із археологічними розкопками. Адже на глибині у два десятки метрів почали знаходити стародавні скарби. Найбільше виявили поблизу Базиліки Сан-Джованні ін Латерано.

"Іноді археологія та розвиток інфраструктури дуже тісно пов'язані й дають нам унікальні можливості. Це шанс пізнати античність і водночас, зробити щось для комфорту наших громадян. Поєднання цих двох напрямків – це саме те, що нам потрібно", – зазначила археолог Анна Джулія Фабіані.

У підземному музеї – десятки експонатів. Серед них стародавні монети, фрагменти посуду та одягу, різноманітні інструменти, мармурові панелі, вишукані прикраси та амфори. Деяким вже близько півтисячі років.

"Для тих, хто користуватиметься цією станцією метро, експозиція стане унікальною екскурсією в історію Риму. Адже усі експонати тісно пов'язані саме із тим місцем, де побудована станція", – говорить куратор археологічних робіт Росселла Реа. 

Будівельні роботи проводили під пильним наглядом архітекторів, щоб не пошкодити випадково знайдені скарби. Експонати музею знаходяться за товстим склом, яке вбереже їх від необережних дотиків та грабіжників.

"Спеціальне скло захищатиме експонати від крадіжок. Ми встановили систему відеонагляду. І я думаю, самі відвідувачі стежитимуть за тим, щоб ніхто не намагався пошкодити експонати або розмалювати скло маркером", – додав Росселла Реа. 

Для широкого загалу музей відкриється у 2018 році, коли почне повноцінно функціонувати триповерхова станція метро. Щодня дорогою на роботу античними цінностями милуватимуться тисячі людей.

Варвара Міранкова, "5 канал".

Попередній матеріал
ОБСЄ: Референдум в Туреччині не відповідав стандартам
Наступний матеріал
У Волновасі поліція схопила екс-співробітника виправної колонії "ДНР"
Loading...

Музей Революції Гідності в центрі Києва – що буде та коли чекати на "народний меморіал"

У Львові унікальний природознавчий музей – на межі банкрутства

"Орали город – знайшли бабу": на Дніпропетровщині селяни виявили унікальну історичну пам'ятку

На Черкащині ризикують зотліти у підвалі майже 30 тисяч експонатів приватного військового музею – сюжет

У Лондоні відбулися велелюдні мітинги проти Brexit

Римькі угоди: У ЄС відзначають день народження європейської спільноти