На свята: російські хакери готують масований удар

  Хакери розповсюджують шкідливі програми, які розділені на різні компоненти і відправлені з різних джерел, щоб зробити їх непомітними для антивірусного програмного забезпечення

  Російські хакери заражають українські компанії шкідливими програмами, аби створити "backdoors" для масштабного скоординованого удару. Про це зазначив у вівторок глава кіберполіції Сергій Демедюк, повідомляє "Укрінформ".

  Поліція з’ясувала, що хакери розповсюджують шкідливі програми, які розділені на різні компоненти і відправлені з різних джерел, щоб зробити їх непомітними для антивірусного програмного забезпечення. Потрапляючи на один пристрій, ці блоки об'єднуються у шкідливу програму, розповів Демедюк.

  "Аналіз виявленого шкідливого програмного забезпечення і цілеспрямованість їх атак на Україну дають підставу припускати, що все це робиться під якийсь конкретний день", – зауважив він.

  Раніше, напади здійснювалися на українські свята, і Демедюк побоюється, що нова атака може відбутися в четвер – День Конституції – або на День незалежності у серпні.

  "Все, що ми зараз спостерігаємо, робиться з такою ж масштабністю, як NonPetya: з масовою підтримкою і масовим забезпеченням впровадження, на високому організаційному рівні, який звичайний хакер не здатний зробити", – зазначив глава кіберполіції.

  "Це підтримка рівня держави – дуже дорога і дуже синхронна. Без допомоги державних органів це неможливо. Ми зараз говоримо про Російську федерацію. Все, що ми бачимо, все, що ми перехопили за цей період – 99 відсотків сліди йдуть з РФ", – наголосив Демедюк.

  Водночас він зазначив, що наразі Україна дуже добре підготовлена до того, щоб протистояти таким нападам завдяки співпраці з іноземними союзниками, особливо після NotPetya. Проте, деякі українські компанії не очистили свої комп'ютери після атаки NotPetya, їх машини все ще заражені вірусом і можуть бути використані для нового удару, зазначає Демедюк.

  "Ми до сьогоднішнього дня виявляємо техніку і бачимо, що цей вірус досі там є, ніхто нічого не перевстановлював", – сказав керівник кіберполіції.

  Він закликав глобальні компанії, які пережили атаку NotPetya, поділитися з українською кіберполіцією результатами своїх власних розслідувань.

  Як повідомляв 5.UA, хакери з Росії заразили шкідливим програмним забезпеченням щонайменше 500 тис. роутерів і приладів для зберігання інформації в десятках країн, ймовірно, готуючись здійснити кібератаку на Україну.

  Попередній матеріал
  Переговори про вступ Туреччини в Євросоюз зайшли в глухий кут – Рада ЄС
  Наступний матеріал
  Град, шквали та дощі: синоптик розповіла про різку зміну погоди

  Росія готує масштабну кібератаку проти України до фіналу Ліги чемпіонів – СБУ та Cisco

  Готували кібератаку на Україну: російські хакери заразили 500 тис. пристроїв в десятках країн

  Кожного дня на уряд Канади здійснюється більше 1 млрд кібератак

  Наслідки кібератак: Трамп продовжив дію санкцій проти Росії

  У США заявляють, що Facebook і Microsoft відбили кібератаку КНДР

  Міністр інфраструктури розповів про наслідки кібератаки