Інформаційний вірус
Інформаційний вірус pixabay.com

Росія готує масштабну кібератаку проти України до фіналу Ліги чемпіонів – СБУ та Cisco

Директор транснаціональної компанії Cisco заявив, що ними було виявлено "новий командний центр та сервер контролю, діяльність яких спрямовувалася безпосередньо проти України"

Росія готує чергову кібератаку на державні та приватні структури. Про це повідомляють у СБУ. Там зазначають: масові ураження мережевих пристроїв в Україні можуть відбутися напередодні фіналу Ліги чемпіонів.

Вірус, який планують запустити хакери, отримав умовну назву "VPNFilter". Такі атаки фіксувалися по всьому світу, починаючи з 2016 року. Проте цього разу, повідомляють експерти, атака спрямована саме на український сегмент Інтернету.

За допомогою вірусу, зловмисники можуть перехоплювати весь трафік, отримувати доступ до персональних даних та платіжних систем, віддалено керувати інфікованим комп'ютером та виводити його з ладу. Рекомендації про те, як захистити інформацію від хакерів, СБУ розмістила на своєму сайті.

"Наразі службою вжито заходи із нейтралізації інфраструктури хакерського угруповання, яка задіяна у цій атаці, проте це лише частина проблеми, яка потребує вирішення. Тисяча уражених мережевих пристроїв потребують уваги користувачів, вживання заходів з оновлення програмного забезпечення, з недопущення їх використання як "відкриті двері" на шляху російських хакерських угруповань до наших домівок та підприємств", – відзвітував співробітник ситуаційного центру кібербезпеки СБУ.

Директор транснаціональної технокомпанії Cisco Systems, найбільшого у світі розробника мережевого устаткування, Крейґ Вільямс заявив: "Два тижні тому ми виявили новий командний центр та сервер контролю, діяльність яких спрямовувалася безпосередньо проти України. Ми зауважили, що обмін даними збільшився у понад 500 разів і мав на меті підірвати діяльність українських пристроїв та установ. Хакер може здійснити атаки або ж запустити антивірусну програму, чи поширити паролі непомітно й залишитися не спійманим. Фахівці зі США підозрюють, що деякі з цих хакерських кодів використав уряд Росії, тож цілком імовірно, що така багатосистемна атака стосується великої кількості держав".

Попередній матеріал
#SaveOlegSentsov: у світі запускають глобальну акцію на підтримку Сенцова
Наступний матеріал
В окупованому Криму російські силовики викрали делегата Курултаю – Чубаров
Loading...

"Погрози ІДІЛ" влаштувати теракт під час фіналу ЛЧ-2018 – що вдалося дізнатися СБУ

СБУ попередила розповсюдження календарів із "російським Кримом" на мапі

Медаль "За повернення Криму" та карта "Новороссии": що СБУ знайшла в офісі "РИА Новости Украина" – ФОТО

"Отримував 53 тис. євро щомісяця": які підривні інформаційні акції мав проводити керівник "РИА Новости Украина" в Криму – СБУ

Розкриття в Україні мережі підконтрольних РФ медіа: брифінг СБУ – відео

Спецслужби Росії намагалися викрасти росіянина, який у 2014 році через агресію Кремля переїхав до України – відео