Керівник 'РИА Новости Украина' Кирило Вишинський
Керівник "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський
СБУ

Прихований офіс Russia Today та медальки від Путіна: що відомо про обшуки в "РИА Новости Украина"

Дії СБУ одразу викликали бурхливу реакцію в Росії – від керівництва Russia Today, від чільника МЗС РФ Лаврова та від прес-секретаря Путіна Пєскова

53 тис. євро щомісячної плати за підривну діяльність – і це лише доведена розслідуванням сума. Працівники Служби безпеки України сьогодні проводили обшук у приміщеннях, пов'язаних із діяльністю агентства "РИА Новости Украина". Його керівникові, Кирилу Вишинському, закидають державну зраду. Поки що він – єдиний затриманий у цій справі.

Броньовані двері на дев'ятому поверсі висотки в центрі Києва. Біля них – натовп журналістів, які через скло намагаються розгледіти, що ж відбувається всередині. Від самого ранку працівники СБУ прийшли з обшуком до приміщення агенції "РИА Новости Украина". Поруч із журналістами також очікують на розвиток подій учасники прес-конференції, яка мала відбутися опівдні.

Служба безпеки України викрила діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ, які використовував агресор під час гібридної війни. Так пояснили в силовому відомстві свої дії.

"Служба безпеки України в цьому плані дуже серйозно не допрацьовувала, на мою думку. За весь цей час якихось серйозних речей і розслідувань ми не бачили. Сьогодні ми побачили першу таку жорстку дію. Очевидно, вона має бути дуже серйозно обґрунтованою", – прокоментувала ситуацію нардеп Вікторія Сюмар.

Ще з 2014-го року здійснював підривну інформаційну діяльність проти України, має державну нагороду РФ, яку вилучили при обшуку, та подвійне, українське й російське громадянства. Мова про керівника РИА "Новости Украина" Кирила Вишинського, якого працівники СБУ затримали під час обшуку. Загалом їх проводили за п'ятьма адресами.

Начальник управління прокуратури АР Крим Ігор Поночевний уточнює: "У подальшому з ним проводитимуть необхідні слідчі та процесуальні дії. Попередня кваліфікація кримінального порушення – ч.1 с.11 ККУ – це державна зрада".

Дії СБУ одразу викликали бурхливу реакцію в Росії. Зокрема, Міністерство закордонних справ північного сусіда розмістило на своїй інтернет-сторінці заяву офіційної представниці Марії Захарової.

"Сьогодні ми вкотре попали в точку. Змусили наших опонентів рефлексувати. Я не пам'ятаю, щоб за годину після початку обшуків була реакція і керівництва Russia Today, і міністра закордонних справ РФ Лаврова, і прес-секретаря Путіна Пєскова", – із гордістю зазначає заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

Кирило Вишинський – поки що єдиний затриманий у цій справі. Решта працівників агенції поки що проходять як свідки. Але їхній статус може змінитися після вивчення доказів, знайдених під час обшуків, кажуть в СБУ.

Петро Троць, Ігор Селянинов, "5 канал"

Більше подробиць щодо суто обшуків, які тривали понад 7 годин – дивіться у включенні кореспондентки "5 каналу" Лесі Головатої:

Попередній матеріал
Росія навмисно побудувала проліт Кримського мосту на 15 метрів нижче – Березовець
Наступний матеріал
Під вибухи, по шию у воді та багнюці: як проходить іспит морпіхів

СБУ обшукує київський офіс "РИА Новости"

Трансляції з "ДНР" від українських ЗМІ можна було заборонити – колишній СБУвець

Українські ЗМІ вели трансляції "параду з "ДНР" – Турчинов написав звернення до СБУ

СБУ прийшла з обшуками до "головного комуніста" Симоненка – фото

"Завітали в гості": до київського райсуду прийшли з обшуком

В СБУ пояснили проведення обшуків на авіаційному підприємстві "Мотор Січ"