Іван Ступак
Іван Ступак 5 канал

Трансляції з "ДНР" від українських ЗМІ можна було заборонити – колишній СБУвець

Нині треба знайти конкретну людину, відповідальну за ці дії

Попередити ведення трансляцій з "ДНР" на 9 травня було цілком можливо. Але тепер основним завданням є пошук винних. Таку думку в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" висловив працівник СБУ (2004-2015) Іван Ступак.

"Усі розуміли, що таке може статися з вірогідністю в 99%. Це – відповідально, правоохоронні органи мають з'ясувати, кого можна покарати за таку трансляцію. Не один же канал або сайт "Кореспондент" транслювали. Треба знайти конкретну людину, яка була відповідальна", – заявив Ступак.

Також він розповів, як можна було запобігти цьому інциденту.

"Можна було провести аналогію з масовими акціями. Для того, щоб провести акцію в Києві, треба подати заяву, отримати згоду і тільки після цього проводити. В іншому разі це вважатиметься незаконним і підлягатиме розгону. Можна було застосувати аналогічний метод із трансляцією. Прокуратура могла подати клопотання щодо певної трансляції, щоб її заборонили", – уточнив експерт. 

Детальніше дивіться у відео:

Нагадаємо, 9 травня українські ЗМІ вели трансляції "параду з "ДНР". Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав це "тиражуванням інформаційної отрути" і написав звернення до СБУ. За даними "Детектора медіа", такі заходи на окупованій території поширювали електронні ЗМІ, зокрема і "Кореспондент". Останній також транслював парад у Москві – на Червоній площі. Крім того, відповідні відео поширювали Репортер.ua, Bigmir.net, Sde.in.ua.

Попередній матеріал
Справа 2 травня в Одесі: фахівці вимагають ексгумації тіл загиблих – родичі обурені
Наступний матеріал
"Ні!" виборам за законом Януковича": від Ради вимагають змін до законодавства
Loading...