У Києві відкрили перший центр кібербезпеки. Основне завдання установи - запобігати кіберзлочинам, зокрема, щодо державних установ, повідомляє "5 канал".
Лише торік Україна зазнала понад півсотні атак, які вдалося знешкодити працівникам Держспецзв'язку. Найвідоміша кібератака – розповсюдження вірусу Petya-А у червні 2017 року, який паралізував роботу одразу кількох державних систем, зокрема, і банківської. Тому в Україні виникла потреба посилити роботу фахівців із кібербезпеки.
Новостворений центр здатний вирахувати будь-який віртуальний наступ. На проект виділили понад 1 мільйон доларів. Перший ситуаційний центр кібербезпеки реалізували спільно з провідними фахівцями НАТО.
"Цей ситуаційний центр є спільним досягненням НАТО і України. Власне, це є ще одним доказом того, що ми допомагаємо вам (Україні – ред.) покращити спроможність якісно захищати свою країну. За допомогою цього сучасного обладнання та програм, які НАТО надало вам, Україна стала на один крок ближче до тотальної безпеки кіберпростору", – відзначив радник із питань кібербезпеки представництва НАТО в Україні Даніель Радан.
"Це надзвичайно важливий напрямок роботи Служби безпеки, Департаменту нашого кібердепартаменту у протистоянні кібернетичним викликам. Упродовж останніх кількох років Україна, в першу чергу це державний сектор, піддавався багаточисельним кібернетичним атакам. За 2017 рік нами зафіксовано понад 50 таких атак. Крім захисту державної інфраструктури, ми готові надавати допомогу і сприяти приватному бізнесу. Великому, малому – це не має значення", – заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак.
Нагадаємо, торік стало відомо, що "держслужбовці-хакери" заподіяли збитків державі на 250 тисяч гривень. Крім того, кіберполіція викрила махінації з авіаквитками на 1,5 млн грн.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Хакери викрали 10 мільйонів з банківських карток






