Жовтень 1990-го, на площі Жовтневої революції, так тоді називався Майдан Незалежності в Києві, протестують сотні студентів. Серед вимог – відставка голови Ради міністрів УРСР Віталія Масола. Цю вимогу виконують 23 жовтня.
На зміну Віталію Масолу приходить Вітольд Фокін, який згодом стане першим прем'єр-міністром незалежної України. За цей період він запам'ятався участю у підготовці Біловезьких угод, які поклали край існуванню СРСР. На своїй посаді протримався до 1 жовтня 1992-го – коли подав у відставку. Відтоді Вітольд Фокін більш ніж на два десятиліття зійшов з орбіти української політики. Аж поки про 87-річного ветерана не згадали у нинішній владі та запросили до участі в Мінських переговорах.
Своє повернення у політику Вітольд Фокін поки коментує обережно. Каже, досі ще не визначено, за що відповідатиме на переговорах. І додає – до ТКГ його покликав не Леонід Кравчук, а люди з Банкової.
А от голова української місії у Мінську Леонід Кравчук уже знає, за що міг би відповідати його давній соратник.
"Для нього найважливіше було б координувати ті завдання, які ставляться, щоб досягти миру. Скажімо, у нас є багато людей з Донецької та Луганської областей, яких ми називаємо умовно переселенцями, багато, ще більше людей, які живуть у неконтрольованих Україною територіях. Думка цих людей і думка тих, які там живуть, – цю думку треба узагальнити, скоординувати, щоб вона була не діаметрально протилежна, а щоб це були спільні погляди на становлення миру на Донбасі", – каже представник України у ТКГ Леонід Кравчук.


Петро Троць, Олена Рибінська, "5 канал"