ТКГ
ТКГ 5 канал

Вперше до ТКГ долучили представників ОРДЛО: хто вони і чого від них варто очікувати

Читайте по-русски
Яким чином обирали цих представників, в Офісі президента не пояснили

Четверо нових членів української делегації на перемовах у Мінську. По двоє представників від окупованих частин Донеччини та Луганщини. Ідею розширення контактної групи керівник Офісу президента озвучив ще на початку травня. Тоді Андрій Єрмак зазначив: планують долучити переселенців.

"До кінця незрозуміло, яким чином було здійснено відбір. Внутрішньо переміщених осіб з Донецька і області ми на загальнонаціональному рівні знаємо, як і їхні позиції. Щодо Луганської, то я особисто не знаю цих громадян України. Сам процес не був публічний, хоча для цих процесів це не є щось кримінальне. Повну політичну відповідальність за якість представництва несуть ті, хто формує цю групу", – каже представниця України в тристоронній контактній групі Ольга Айвазовська. 

Окуповану Донеччину у Мінську представлятимуть двоє журналістів – Сергій Гармаш та Денис Казанський. Останній народився в Донецьку, працював у кількох виданнях. Також він є популярним блогером. Сергій Гармаш – уродженець Єнакієвого. Працює головним редактором видання "Острів".

А от представники окупованої Луганщини менш відомі. Це хірург Костянтин Лібстер. Нині він мешкає в Києві. До української делегації у Мінську також увійшов Вадим Горан. Він керує громадською організацією "Луганське земляцтво".

"Пан Костянтин Лібстер з доволі хорошими відгуками, але відгуками як лікар. Яка його політична позиція – невідомо. Ще менш зрозумілою є кандидатура Горана, який наразі представляє організацію "Луганське земляцтво", яку довгий час очолював Олександр Єфремов. І я думаю, що тут його позиція не є однозначною. Яка роль Олександра Єфремова в делегуванні цієї людини і чи не є це голосом Кремля, перевдягненим в одежу переселенця", – розповідає співзасновниця фонду "Восток SOS" та правозахисниця Олександра Дворецька. 

Яким чином обирали цих представників, в Офісі президента не пояснили. Керівники української делегації на перемовах у Мінську пообіцяли надати коментарі ближче до кінця тижня. Нагадаємо, спочатку у президентській команді планували створити так звану консультативну раду. До неї мали увійти представники бойовиків з одного боку, а з іншого – українські делегати. Після різкої критики з боку громадськості від такої ідеї влада відмовилася.

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Небо знову доступне: куди можна летіти та що змінилося для пасажирів
Наступний матеріал
Що президент хоче дізнатися на референдумі та як спека вплине на поширення коронавірусу – "ІнфоВечір"
Loading...

Меркель підтримала переформатування ТКГ – подробиці

ТКГ із врегулювання ситуації на Донбасі знову засідатиме в режимі відеоконференції

На засіданні ТКГ українська сторона прямо запитала, чи фіксували на Луганщині обстріли з боку ЗСУ – Резніков

Україна ініціювала позачергове засідання ТКГ через наклеп на ЗСУ – Резніков

Україна виконала всі умови і готова до зустрічі Нормандської четвірки, чого не скажеш про РФ – Резніков

Росія запросила до ТКГ представників від ОРДЛО із громадянством РФ – Резніков