Авіасполучення під час карантину
Авіасполучення під час карантину 5 канал / Час. Підсумки тижня

Небо знову доступне: куди можна летіти та що змінилося для пасажирів

Читайте по-русски
Уперше за майже три місяці авіакомпанія виконує внутрішній пасажирський рейс

А от де дотримувалися карантину і точно його не порушували, то це в аеропортах. Усі літаки чемно стояли на майданчиках. І лише з 15 червня Україна поновлює міжнародне авіасполучення. Та поки що невідомо, з ким саме. Переліку немає.

Тобто ми зможемо вилетіти до тих країн, які синхронно з нами знімуть обмеження. Причому деякі з них, як-от Грузія, вимагатиме довідку з негативним результатом тесту на коронавірус. Як діятимуть інші держави? Ми поки що не знаємо. А от внутрішні перельоти оговтуються швидше.

Так, наступного тижня з Києва можна буде вилетіти до Львова, Харкова, Дніпра та Одеси. До решти міст – згодом. Звісно, це попередні плани. Все залежатиме від епідеміологічної ситуації. Пасажирам повітряний трафік у радість, а от аеропортам – клопіт.

Схема доступних польотів в Україні
Схема доступних польотів в Україні5 канал / Час. Підсумки тижня

Бориспіль під час карантину взяв кредит. "Жуляни" стоять із простягнутою рукою під Кабміном. Летовища в інших українських містах хоч якось і втрималися, але розуміло, що всі вони зазнали шалених збитків від кількамісячного простою. І оговтаються – не раніше ніж за кілька років. Евеліна Михайленко навідалася до головних повітряних воріт країни, щоб почути, чи готові вони знову приймати подорожувальників. І, до речі, Евеліні пощастило полетіти у перший рейс із Києва до Одеси. Тож чи можна на борту знімати маску, дивіться далі.

Сім років в авіації. З них рік у колективі Бориспільського аеропорту. Володимир Смірнов зустрічав пасажирів за стійкою реєстрації: він перевіряв документи, реєстрував багаж, видавав посадкові. Чоловік працював в одній із хендлінговій компанії, що надавала послуги летовищу. Змінювати роботу Володимир не збирався, якби не карантинна турбулентність.

Аеропорт 'Бориспіль'
Аеропорт 'Бориспіль'5 канал / Час. Підсумки тижня

Володимир говорить: "Спочатку то була вимушена неоплачувана відпустка. Приблизно на місяць. А потім вже сказали, що треба буде пройти процедуру звільнення. Ніхто не очікував, що таке трапиться. Скорочення напрямків авіакомпаній призвело до цих подій".

Володимир Смірнов
Володимир Смірнов5 канал / Час. Підсумки тижня

Ланцюжкова реакція внаслідок пандемії коронавірусу зачепила всю авіаційну галузь. До прикладу, у квітні 2019 року доходи найбільшого аеропорту в Україні – Бориспіль, становили 380 млн грн, у квітні цього року – 50 млн грн.

Прибуток аеропорту 'Бориспіль'
Прибуток аеропорту 'Бориспіль'5 канал / Час. Підсумки тижня

А тому, щоби вижити – летовищу в травні довелося кредитуватися на 10 мільйонів доларів.

Аеропорт 'Бориспіль'
Аеропорт 'Бориспіль'5 канал / Час. Підсумки тижня


Павло Рябікін, гендиректор аеропорту "Бориспіль", повідомив: "Доходи підприємства впали більше ніж на 90%, і ми були вимушені звертатися по допомогу до держави та фінансових партнерів".

Президент авіакомпанії МАУ Євгеній Дихне говорить: Перші відчуття – це шок. У нас було тверде переконання, що в авіації так само, як у металургії, не можна зупиняти доменну піч".

В теорії навіть важко уявити, на практиці – вдалося зупинити. Відтак 900 співробітників Міжнародних авіаліній України звільнили. Навіть монополіст на ринку до карантинного пасажиропотоку – це близько 8 мільйонів мандрівників, ймовірніше, повернеться в 2024-му році.

Дихне каже: "Ми несемо соціальне навантаження. Тим людям, які не працюють у компанії, перебувають у простої, ми платимо дві третини зарплати. Що, до речі, в інших країнах платить уряд. Нам потрібно починати діяльність. Знаємо точно, що вона буде починатися зі збиткових рейсів".  

І діяльність таки розпочали. Цього тижня український уряд дозволив полетіти тим, хто хоче та може. Відкрив небо поки що для внутрішніх рейсів. Протестили у два напрямки: Дніпро та Одесу. Головна умова для мандрівників на облавку: не має бути ані ознак недуги, ані підвищеної температури.

Стюардеса під час карантину
Стюардеса під час карантину5 канал / Час. Підсумки тижня

Вперше за майже три місяці авіакомпанія виконує внутрішній пасажирський рейс. Летимо до Одеси. Щоправда, карантин вніс свої корективи. Обов'язковий елемент – це маска. Без неї – я не маю права тут перебувати. А ще також бортпровідники мають бути в захисних костюмах. І якщо хочемо щось придбати на борту літака, то маємо розраховуватися карткою.

А ще доведеться потерпіти і без гарячої їжі на борту та не створювати чергу до вбиральні. Останні ряди – не для продажу. Вони для тих, хто раптом відчує слабкість. А по прильоту знову заміри температури.

Стюардеса під час карантину
Стюардеса під час карантину5 канал / Час. Підсумки тижня


Це Одеський аеропорт.

Вимірювання температури
Вимірювання температури5 канал / Час. Підсумки тижня

Тут повноцінно збитки візьмуться підраховувати в липні. Нині констатують: від них нікуди не не подінешся. Але і часу на карантині не гаяли: закінчують будівництво злітно-посадкової смуги.

Ремонт аеропорту 'Одеса'
Ремонт аеропорту 'Одеса'5 канал / Час. Підсумки тижня

В'ячеслав Чеглатонєв, директор з маркетингу та комерції ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса", говорить: "Це буде сучасна злітно-посадкова смуга з високим коефіцієнтом міцності, яка дозволить обслуговувати, по-перше, більш важкі типи повітряних суден. Смуга має світлосигнальне і метеорологічне обладнання. А також це новий перон, який має 4 місця-стоянки для важких повітряних суден класу Д".

Майже закрився і досі не відкрився приватний аеропорт "Київ", що в Жулянах. На час карантину рейси переважно були поштові чи бізнесові. Зараз в приміщенні терміналу навіть чути відлуння голосу. Пасажирів немає. Робітників практично теж. Частина у відпустці за свій рахунок.

Аеропорт 'Київ'
Аеропорт 'Київ'5 канал / Час. Підсумки тижня

Агент з наземного обслуговування і повітряних суден аеропорту "Київ" Олександр каже: "На даний час нас зовсім мало. Тільки за необхідністю. Самі можете побачити, який зараз ритм – нікого немає. Це дуже прикро. Хочеться, щоби якомога швидше ми запрацювали і літаки вже піднялися в небо".

Піднімуться з 15 червня. Рейси заплановані до Білорусі та Запоріжжя. Але на тлі відкриття неба, аеропорт заявляє про ймовірне своє закриття. Відновлення тієї ж кількості рейсів – питання не кількох днів. Водночас вже зараз платити зарплати немає чим, гасити кредити також. А тому до держави звертаються по допомогу.

Аеропорт 'Київ'
Аеропорт 'Київ'5 канал / Час. Підсумки тижня

Галина Богданенко, керівниця прес-служби міжнародного аеропорту "Київ", говорить: "Ми просимо відрегулювати пасажиропотік між двома аеропортами в київському авіавузлі та знизити ставки на авіаційне обслуговування. До нуля впали всі доходи. Зараз, щоби відновити роботу аеропорту, нам потрібні додаткові кошти – закупити захисну одежу для працівників: рукавички, маски, на дезінфекцію аеропорту".

Щоб проблему почули, навіть записали відеоролик для Міхеіла Саакашвілі. Чи почули та дослухаються на Банковій – ще невідомо. Водночас це проблема для Міністерства інфраструктури, але рішення фіналізують. І доки згоди не дійдуть, із заявою не вийдуть.

Евеліна Михайленко, Сергій Клименко, Ольга Дунська, "Час.Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Про скандальну коронавірусну брошуру видавництва "Наш Формат" – "Є СЕНС" без цензури
Наступний матеріал
Вперше до ТКГ долучили представників ОРДЛО: хто вони і чого від них варто очікувати
Loading...

Перший авіарейс з Києва до Одеси після послаблення карантину: що змінилося для пасажирів – включення

В Україні відновлюють внутрішні авіарейси: куди вже можна полетіти і за якими правилами

Карантин продовжують адаптовувати: які обмеження послабили

В Україні з 5 червня знову послаблюють карантин – що дозволять

Україна та Ізраїль не відновлюватимуть авіасполучення найближчим часом

В ICAO опублікували рекомендації щодо авіаперельотів у період пандемії