Авіаперевезення, ілюстративне фото
Авіаперевезення, ілюстративне фото Урядовий портал

Як літати при COVID-19: Єврокомісія розробила нові правила авіаперевезень

Читайте по-русски
Європейська комісія хоче зобов'язати європейських відпочивальників носити захисні маски та подорожувати без великого багажу

Питання коронавірусу відходить на другий план. Нині увесь світ дедалі більше переймається економікою та її стрімким падінням через COVID-19. Тому країни уже думають про те, щоб поступово відкривати кордони та відновлювати авіасполучення. Європейська комісія навіть презентувала свої рекомендації для Європейського Союзу. Зокрема, Європейська комісія хоче зобов'язати європейських відпочивальників носити захисні маски та подорожувати без великого багажу. Деталі знає кореспондент "5 каналу" Мирослава Танська.

Поступово відкрити кордони у країнах ЄС планує Єврокомісія. Пакет принципів та рекомендацій уже представила у Брюсселі. Документ має допомогти державам поступово зняти обмеження на поїздки та відновити авіасполучення. Головна умова – кількість нових інфікованих має зменшуватися. Але у разі початку другої хвилі недуги, обмеження повернуть.

Маргаретте Вестагер, виконавча віцепрезидентка Європейської комісії, говорить: "Це була дуже важка весна. Усі медичні працівники працювали потужно і ми їм вдячні за це. Але нині ми вимушені трохи змінювати наші життя. Ми сподіваємося, що з літа і надалі ми зможемо подорожувати за кордон. Безперечно, з обмеженнями. Усі ці місця очікують нас, а ми чекаємо, аби туди поїхати. Туризм – дуже важлива частина європейського життя. Від нього залежать мільйони робочих місць. І саме туризм – забезпечує прибутками деякі країни". 

У Європейській комісії наголосили: туризм можна відновити вже цього року. Головне – дотримувалися рекомендацій: зберігати дистанцію, дбати про гігієну та носити маски. Адже безпека людей – це не лише відповідальність урядів, а й самих громадян. Туристи зможуть зупинятися в готелях, відвідувати пляжі та ресторани. У Єврокомісії зауважують: важливо забезпечити рівність усім. Виїзд та в'їзд між країнами Європейського Союзу має бути однаковим – незалежно від віку, статі та національності.

"Подорожувальники найперше повинні знати, що вони в безпеці. Ресторани, готелі, пляжі – це все має бути відчинене, а головне посилена безпека, щоб мінімізувати ймовірність зараження. Але гуртом нам буде неважко це зробити", – каже Маргаретте Вестагер.

Німеччина відкриє кордони 15 червня, як і планувалося раніше. Насамперед із Францією та Швейцарією. Щоправда, вже кілька днів країна трохи послабить перевірки на кордонах. Зокрема, з Люксембургом припинить контроль повністю.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зєгофер каже: "Наша мета – з середини червня мати вільні подорожі європейськими країнами. Але для цього ми маємо побачити, що кількість інфікованих у країні щодня поступово зменшується. Якщо спочатку ми мали тисячі інфікованих за день, то нині – це сотні. Європейська комісія рекомендує, щоби туристи могли відвідувати країни Європи раніше за названу нами дату. Але ми із цим не погоджуємося".

Австрія також оголосила про відкриття кордонів із Німеччиною 15 червня. До того ж поступово відновлюватимуть роботу туризму усередині країни.

Канцлер Австрії Себастьян Курц говорить: "Я особливо радий, що кількість нових інфікованих низька. Тому ми можемо знову відкрити ресторани в Австрії наприкінці цього тижня, 15 травня, як це і було заплановано раніше. Ресторани та готелі – це частина австрійської душі та австрійської ідентичності. Коронавірус став викликом, надто для ресторанів, готелів та туризму".

А от Польща продовжила контроль із сусідами-членами ЄС – до 12 червня. Проте напередодні влада відкрила кордони для студентів, працівників та підприємців. Як і Польща, частково відкрили кордони Литва, Латвія та Естонія. Туристичний сезон цьогоріч може принести прибуток 150 мільярдів євро, оцінюють в Єврокомісії, однак це у рази менше, ніж зазвичай.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн" на 14 травня – уроки для 7 класу
Наступний матеріал
Віталій Кличко щодо поширення COVID-19 у Києві: Брифінг
Loading...
Авіакомпанії вводять людей в оману, анонсуючи польоти найближчим часом – Мінінфраструктури

Авіакомпанії вводять людей в оману, анонсуючи польоти найближчим часом – Мінінфраструктури

В Україні планують запустити єдиний квиток на всі види транспорту, включаючи потяги та авіа

В Україні планують запустити єдиний квиток на всі види транспорту, включаючи потяги та авіа

Кулеба розповів, чи вплине пандемія коронавірусу на безвіз

Кулеба розповів, чи вплине пандемія коронавірусу на безвіз

З 28 березня український кордон можна буде перетнути лише автомобілем або пішки

З 28 березня український кордон можна буде перетнути лише автомобілем або пішки

В українських банках виник дефіцит доларів через високий попит та припинення авіасполучення

В українських банках виник дефіцит доларів через високий попит та припинення авіасполучення

SkyUp тимчасово скасував рейси до італійського Турина через поширення коронавірусу – чи надовго

SkyUp тимчасово скасував рейси до італійського Турина через поширення коронавірусу – чи надовго