Запакували бюлетені
Запакували бюлетені 5 канал

420 тис. бюлетенів уже в МЗС: з чим увійшла Україна в тиждень перед виборами Президента

Читайте по-русски
Загалом у реєстрі виборців майже тридцять мільйонів українців

У понеділок, 25 березня, був останній день, коли виборці могли зареєструватися для голосування не за місцем прописки. У відділах Держреєстру було достатньо тих, хто відкладав процес до останнього. Тим часом підготовка до виборів глави держави вийшла на фінішну пряму. Правоохоронці переведені на посилений режим роботи. Як Україна входить у тиждень перед вибором – Евеліна Михайленко.

420 тис. бюлетенів під залізним замком Центрвиборчком відправляє до Міністерства закордонних справ. Під пильним поглядом уповноважених представників кандидатів на посаду Президента України, офіційних спостерігачів та журналістів.

"Ці бюлетені ми передаємо для 101 виборчої дільниці, які в нас постійно діють за кордоном. Ці дільниці розташовані в 72 країнах світу", – коментує представниця ЦВК Ольга Лотюк.

Найбільші за кількістю виборців дільниці в Німеччині, США та Молдові. МЗС бюлетені за кордон доправлятиме трьома способами.

"За допомогою служби кур'єрів, за допомогою командирської дипломатичної пошти і співробітниками посольств, які приїдуть за бюлетенями до Києва", – пояснює представник дипвідомства Святослав Драч.

А от українці, які в день виборів будуть у Росії, проголосувати не зможуть. В країні-агресорі виборчих дільниць немає, натомість найближчі розташовані в Казахстані, Грузії та Фінляндії. Адреси вказані на сайті МЗС та ЦВК.

"Я хочу нагадати всім, хто намагається маніпулювати тезою про неможливість для українців на території Росії проголосувати, нагадати дуже просту статистику, що під час останніх президентських виборів на території Росії на всіх ділянках проголосувало понад тисячу осіб", – прокоментував голова МЗС Павло Клімкін.

А загалом у реєстрі виборців майже тридцять мільйонів українців. Частина з них змінили місце голосування. Сьогодні був останній день для такої можливості. Від ранку охочі шикувалися в довжелезні черги.

Найбільші черги за інформацією комітету виборців, у Київській, Луганській та Донецькій областях. 

"У відділенні держреєстру зупиняють скажімо на обідню перерву, і люди продовжують стояти в чергах. Ми бачили чергу на метрів сто навіть до початку роботи відділень держреєстру. Активність виборців є досить великою. Але дуже прикро, що багато виборців не витримує стояння в чергах, просто розвертаються і йдуть", – зазначає голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

У виборчій підготовці не дрімають і правоохоронці. Всі органи, що входять до Міністерства внутрішніх справ, перейшли на посилений режим роботи.

"Ми вже забезпечуємо охорону 199 окружних виборчих комісій. Від Нацполіції – 72 тис. 568 осіб,  НГУ – 8 тис. 213 осіб, ДСНС – 39 тис. 361 особа, ДПСУ – 8 тис. 133 особи, Міграційної служби – 1 тис. 857 осіб та 5 тис. 276 осіб від вищих навчальних заходів із специфічними умовами навчання", – звітує перший заступник глави МВС Сергій Яровий.

Не зімкнуть ока в день виборів не лише правоохоронці та члени виборчих комісій, а й судді. 31 березня вони працюватимуть цілодобово.

"Наш закон передбачає низку категорій і скарг, які подаються учасниками виборчого процесу, які повинні бути розглянуті невідкладно", – прокоментував міністр юстиції Павло Петренко.

Дільниці в неділю працюватимуть від 8 ранку до 20:00. На посаду Президента претендують 39 кандидатів.

Евеліна Михайленко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Тут не мед": воїну ООС став у пригоді ветеринарний фах на передовій
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": художниця Алевтина Кахідзе в ефірі "5 каналу"
Loading...

Президентські вибори-2019: як працюватимуть суди в день голосування

Чийгоз відреагував на позов Порошенка проти "1+1"

"Брехня і маніпуляції": Президент подає до суду на "1+1" – подробиці

"Злодії в законі" планують дестабілізувати ситуацію в державі до виборів – Аброськін

Найвіддаленіша виборча дільниця України: як голосуватимуть члени експедиції "Академік Вернадський"

Українці отримують фейкові смс про "Майдан 3.0" – що варто знати