Порошенко в ДБР
Порошенко в ДБР 5 канал

300 запитань за 4 години: як Порошенко в ДБР ходив та чому не пустили родичів Героїв Небесної Сотні

Читайте по-русски
Наступний допит відбудеться 31 січня

Біля ДБР сьогодні було людно. У Родин Небесної Сотні – запитання щодо призначення на керівну посаду колишнього адвоката Януковича, у самого бюро – до п’ятого президента.

Майже чотири години Петро Порошенко перебував у будівлі цієї установи, під час допиту відповів майже на три сотні запитань. Майже шість годин довелося чекати обуреним родичам учасників Революції Гідності і депутатам – щоб зареєструвати заяву. 

Народні депутати та члени родин Героїв Небесної Сотні гуртом заходять до будівлі Державного бюро розслідувань. Усередині хочуть почути відповіді про нові кадрові призначення в установі. Зокрема – щодо Олександра Бабікова: адвокат, який представляв у суді інтереси президента-втікача Віктора Януковича, нещодавно став першим заступником голови ДБР.

"Особи, які мають явний конфлікт інтересів, і ми хочемо звільнення не лише Бабікова і Буряка, хочемо ще й знати список всіх, хто пройшов. І ми розуміємо, що якщо дізналися випадково про таких людей, то там можуть бути люди, про яких ми не знаємо", – сказав син Героя Небесної Сотні Юрій Аксенин

Із собою несуть листа від родин загиблих на адресу виконувачки обов'язків голови ДБР Ірини Венедіктової. Вручити його так і не змогли – як і пройти далі пропускного пункту.

Порошенко в ДБР
Порошенко в ДБР5 канал

"Вочевидь посадова особа у формі, схожій на форму Нацполіції, відмовилась відрекомендуватися і демонструвати жетон чи документи, щоб підтвердити належність до Нацполіції, відмовляється вступати в діалог, вдає, що нічого не чує, не розуміє, що відбувається", – переконаний народний депутат "ЄС" Михайло Забродський.

Посвідчення депутата не допомогло потрапити до будівлі ДБР. На вході народних обранців зустріли міцні ґрати – які для них так і не відкрилися.

Тим часом до будівлі прибуває колишній президент Петро Порошенко.

Порошенко в ДБР
Порошенко в ДБР5 канал

Лідер "Європейської солідарності" прийшов на допит у справі Мінських домовленостей. Викликати Петра Порошенка до ДБР почали ще за каденції попереднього керівника Романа Труби. Той, якщо вірити записам, оприлюдненим раніше в інтернеті, узгоджував хід розслідування з Офісом президента.

Адвокати Порошенка днями оприлюднили результати експертизи, зробленої в Канаді: за нею, голос на записах справді належить Романові Трубі.

Порошенко в ДБР
Порошенко в ДБР5 канал

"Сумніваються в їхній правдивості щодо експертизи плівок, голосу Романа Труби, який був встановлений експертами провідного канадського інституту. Вони кажуть, що треба направляти в Український інститут судових експертиз, про який Труба на цих плівках каже, що вони дадуть будь-який висновок, який буде потрібен", – прокоментував нардеп "СЄ" Володимир Ар'єв.

Із викликом на допит п'ятий президент врешті потрапляє до середини. А от наполегливість депутатів, які упродовж кількох годин намагалися зайти, у ДБР назвали втручанням у діяльність.

Порошенко в ДБР
Порошенко в ДБР5 канал

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про Державне бюро розслідувань" забороняється незаконне втручання державних органів, їхніх посадових і службових осіб у діяльність Державного бюро розслідувань. Намагання народних депутатів України потрапити у приміщення Державного бюро розслідувань Бюро розцінює як пряме порушення вищевказаної норми Закону.

Депутати кажуть – жодних правил не порушували, мали право безперешкодно зайти до будівлі. На їхню користь свідчать і представники поліції.

Петро Порошенко виходить після чотиригодинного перебування у будівлі. Відповів майже на 300 запитань слідчого. Усі – про Мінські домовленості, хоча разом з адвокатами просив про допит за всіма відкритими справами. Петро Порошенко підозрює ДБР у бажанні перешкодити його міжнародній діяльності.

Порошенко ДБР
Порошенко ДБР5 канал

"Я був вимушений скасувати міжнародний візит. У Швейцарії, в Давосі, у мене були заплановані низка міжнародних зустрічей. І я думаю, що з високою вірогідністю вони моніторять мою переписку, побачили замовлення квитків і саме в цей день призначили допит як свідка", – повідомив Петро Порошенко.

За словами адвоката Порошенка Іллі Новікова: "Ми пропонували, щоб у будь-яку дату, яка зручна, організувати повноцінну бесіду, щоб не переривалися на рядки. Щоб нам у кінці одного допиту не вручали повістки на наступний з датою. Це їх не влаштовує, їм потрібно, щоб раз на декілька днів відбувалося те, що відбувається зараз, щоб був натовп перед входом".

Наступний допит відбудеться 31 січня. Петро Порошенко каже, що через це тепер не зможе поїхати на засідання Парламентської асамблеї НАТО.

Петро Троць, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Вірус із Китаю: українські епідеміологи досліджують три випадки підозри на захворювання
Наступний матеріал
Порошенку на допиті поставили запитання, які заборонені кримінально-процесуальним кодексом – Чорновіл
Loading...

Експертна оцінка "плівок Труби" доводить політичний характер переслідувань Порошенка – Головань

Порошенко візьме участь у засіданні Міжпарламентської ради "Україна-НАТО"

Пресконференція адвокатів Порошенка – Ігоря Голованя та Іллі Новікова

"Це наступ антимайдану": Порошенко про призначення адвоката Януковича у ДБР

"Нації цементуються не асфальтом": Порошенко привітав українців із Днем Соборності – відео

"Пекельна хоругва": Порошенко разом з дружиною та військовими переглянули фільм за мотивами твору Сашка Лірника