Петро Порошенко у ДБР
Петро Порошенко у ДБР eurosolidarity.org

"Слідчий ховав очі, і це було дуже поганим спектаклем" – Порошенко про допит у ДБР

Читайте по-русски
У слідчих діях брали участь особи, які фігурують на "плівках Труби"

Майже чотири години п'ятий президент України Петро Порошенко перебував у ДБР.  Після виходу з відомства він та його адвокати поспілкувалися з журналістами.

Провадження, відкриті Державним бюро розслідувань, зокрема, через Мінські угоди, прохід українських кораблів Керченською протокою чи націоналізацію "ПриватБанку" – це політичні переслідування, інспіровані представниками п'ятої колони. А основним замовником цих "шоу-вистав" є Російська Федерація. Про це п'ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив журналістам.

"Я сьогодні був запрошений після того, як сам особисто добровільно з’явився 20 січня в приміщенні ДБР, щоб припинити інсинуації щодо повісток і визначити – коли я зможу прийти на допит. Мені наголосили, що дуже важливо прийти сьогодні 24 січня. Я  був вимушений скасувати міжнародний візит до Швейцарії в Давос, де були заплановані низка міжнародних зустрічей. Я думаю, що з високою імовірністю вони моніторять мою переписку, побачили замовлення квитків і саме в цей день призначили допит мене як свідка. Тоді я сказав, що якщо я скасовую міжнародний візит, то я офіційно звертаюсь і прошу мене сьогодні допитати в усіх без винятку справах, які завели за незаконним повідомленням про злочин, скоєний паном Портновим. Всі справи заведені або по пану Портнову, або по окремим депутатам з путінської п’ятої колони" – повідомив Петро Порошенко.

Він наголосив, що попри обіцянки слідчі ДБР відмовилися проводити слідчі дії в інших справах.

"Сьогодні більш як годину велася дискусія про те, що вони відмовляються мене допитувати. То слідчих немає, то немає часу. Бо їм потрібне шоу, яке пишуть відомі сценаристи "Сватів" чи "95 кварталу". Наголошую, що шоу ми їм робити не дамо", – попередив п'ятий президент.

Політик також зауважив, що у слідчих діях брали участь особи, які фігурують на так званих плівках Труби. Як відомо, канадські експерти визнали автентичним голос ексдиректора ДБР Романа Труби.

"Жахлива обставина, що ті фігуранти, які присутні в аудіозаписах "Трубу прорвало", ті, хто отримував незаконні вказівки з Офісу президента, сьогодні брали участь у цих слідчих діях", – зазначив Порошенко.

Крім того, лідер партії "ЄС" сказав: "Було жахливо слухати те, що відбувалося по Мінським домовленостям. Я ніколи нічого подібного не чув. Слідчий ховав очі, і це було дуже поганим спектаклем. Наголошую, що і по моряках, де правота України підтверджена Гамбурзьким трибуналом, позицією Радбезу ООН і Генеральною Асамблеєю, рішеннями Ради Європейського Союзу, яка застосувала Азовський пакет санкцій проти Росії; де чітко визначено, що Україна діяла правильно; за Мінськими домовленостями Україна все виконує, – вони допомогли нам зупинити російську навалу, – і за якими запроваджені санкції проти РФ – у нас на сьогодні ДБР діє на боці Росії".

Порошенко запевняє, що всі дії мають характер політичних переслідувань. 

"Якщо є помста Порошенку з боку керівництва країни або керівництва правоохоронних органів, будь ласка, але вони шкодять Україні", – підсумував п’ятий Президент України. 

Дивіться фотогалерею за темою:

Дякую, Петре: тисячі людей зібралися під АП, щоб подякувати Порошенку

Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Петро та Марина Порошенки
/
Петро та Марина Порошенки

Попередній матеріал
Суд у справі "ПриватБанку" переносять, щоб отримати кредит від МВФ – Кушнірук
Наступний матеріал
Справа Шеремета: суд пом'якшив запобіжний захід Яні Дугарь – включення з суду
Loading...

Брифінг Порошенка після візиту до ДБР – завершено

Порошенко візьме участь у засіданні Міжпарламентської ради "Україна-НАТО"

Пресконференція адвокатів Порошенка – Ігоря Голованя та Іллі Новікова

"Це наступ антимайдану": Порошенко про призначення адвоката Януковича у ДБР

"Нації цементуються не асфальтом": Порошенко привітав українців із Днем Соборності – відео

"Пекельна хоругва": Порошенко разом з дружиною та військовими переглянули фільм за мотивами твору Сашка Лірника