Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

"Нації цементуються не асфальтом": Порошенко привітав українців із Днем Соборності – відео

Читайте по-русски
У 2014 році Путін намагався розсварити українців, але домігся лише зворотного

П'ятий президент України Петро Порошенко привітав українців із Днем Соборності. Відповідне відео із звернення він опублікував на своїй сторінці у Facebook

"Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.

Флешмобом із цими словами свого пророка Тараса Шевченка українці відреагували на лжепророчий заклик "Какая разница?!". Мовляв, "какая разница" украънська чи російська, церква московська чи наша, НАТО чи путінський договір про колективну безпеку, так званий Ташкентський пакт?... Якщо "мой адресс не дом и не улица, мой адресс Советский Союз", то дійсно, "какая ж разница", який пам'ятник і що за провулок, ти патріот чи малорос. Такого рядка дійсно нема в паспорті, але йдеться не про документи. Ідеться про ступінь громадянської свідомості і про стан громадянської душі", – сказав у своєму зверненні до українців п'ятий президент України Петро Порошенко.

І наголосив:

  • "Нам не однаково, яка мова, тому що українська об'єднує і консолідує. Що не заважає нам поважати і тих співвітчизників, які говорять російською, кримськотатарською, іншими мовами. Це їхнє беззаперечне право.
  • Нам не однаково, які пам'ятники. Як не було байдуже німцям, коли вони знесли численні пам'ятники Гітлеру. Ми очистили нашу карту від комуністичних ідолів. Місцеві громади тепер самі вирішують, як називати вулиці і кому зводити монументи.
  • Нам не однаково, яка церква, і тому ми вибороли Томос. Ми розуміємо, що РПЦ в Україні не просто конфесія, а інструмент геополітичного впливу Росії. Але громадяни вільні обирати свій шлях до Бога. Навіть якщо для когось він і досі пролягає, на жаль, через Москву.
  • Більшості українців не однаково, вступимо ми до НАТО чи сповземо у Ташкентський пакт… Будемо частиною Європи, чи повернемося до сфери російського впливу".

Порошенко також зауважив, що хороші дороги по всій країні – це, безумовно, важливо, "але нації цементуються не асфальтом, а спільними цінностями".

Політик зауважив, що розсварити нас намагався Путін у 2014 році, та домігся лише зворотного.

"Так, говоримо різними мовами. Так, ходимо до різних церков. Так, часом і місцями по-різному дивимося на історію. Але об'єднані ми в єдину українську політичну націю відчуттям патріотизму, любові до України і спільним європейським майбутнім. Дорогі українці! Вітаю вас із Днем соборності від себе особисто і від усієї команди "Європейської Солідарності". Слава Україні!" – сказав п'ятий президент України. 

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності. Сто один рік тому на Софійській площі у Києві проголосили Акт возз'єднання Української Народної і Західно-Української Народної Республік.

Попередній матеріал
У Дніпрі стався вибух у квартирі – двоє постраждали
Наступний матеріал
Свято єдності: у Києві живим ланцюгом символічно з'єднали два береги Дніпра – включення
Loading...