Ігор Головань
Ігор Головань eurosolidarity.org

Експертна оцінка "плівок Труби" доводить політичний характер переслідувань Порошенка – Головань

Читайте по-русски
Адвокат повідомив, що у НАБУ зареєстрували низку кримінальних проваджень проти колишнього директора ДБР

На опублікованих у Telegram-каналі "Трубу прорвало" аудіозаписах – справді голос колишнього директора Державного бюро розслідувань Романа Труби. Таким є висновок канадського експерта, повідомив під час пресконференції адвокат Петра Порошенка Ігор Головань.

За його словами, дослідження, яке зробила установа – експертне і воно є серйозним доказом проти Романа Труби. За допомогою цього ж методу можливо встановити й інших учасників розмов, зазначив адвокат.

Також Головань повідомив, що у НАБУ зареєстрували низку кримінальних проваджень проти колишнього директора ДБР. Мовляв – він тиснув на слідчих. Однак, зі слів правозахисника, цю інформацію саботують представники правоохоронних органів.

"Це відкриває для нас можливості, відповідно, аналогічним чином зробити відповідне дослідження, ідентифікувати і перевести статус його з імовірного на точно встановленого. Голос був Романа Труби і, відповідно, з цього можемо зробити висновок і щодо інших", – зазначив адвокат.

"Там (на записах – ред.) є Труба, який звітує і приймає замовлення. Але є й ті, хто йому ці замовлення висловлює. І на плівках є голос, який, я думаю, буде ідентифікований і який, принаймні зараз, дуже схожий на голос заступника Офісу президента Андрія Смирнова", – заявила на брифінгу народна депутатка від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар.

Нагадаємо, серія аудіо-записів, де нібито є голос колишнього чільника ДБР Романа Труби, з'явилися у мережі кілька місяців тому. Матеріали опублікували у Telegram-каналі "Трубу прорвало".

На записах колишній чільник ДБР нібито телефоном узгоджує з головою Офісу президента Андрієм Богданом хід розслідувань у резонансних справах, пріоритетною називає справу Петра Порошенка. Зокрема, йдеться про буцімто втручання п'ятого президента у роботу Вищої ради правосуддя.

Пізніше з'явилися аудіозаписи, які стосуються начебто заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова. Він розповідає, що має контакт із суддею-втікачем Чаусом і від імені Андрія Богдана дає Трубі вказівки, як діяти у цій справі.

Попередній матеріал
Кабмін представив результати перепису населення – як рахували українців – включення
Наступний матеріал
Помпео: США мають зобов'язання перед Україною після відмови від ядерної зброї
Loading...