робот для дослідження антарктичних глибин
робот для дослідження антарктичних глибин ukrinform.ua

"Око моря": Австралійські дослідники створили робота для дослідження антарктичних глибин

Підводний апарат вартістю $5 млн здатний пірнати на глибину до 5000 метрів і може бути керованим з відстані тисячі кілометрів

Дослідники Австралійського морського коледжу Лонсестона розробили унікальну машину-робота Nupiri muka (на мові аборигенів Тасманії означає "Око моря") для дослідження антарктичних глибин. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на news.com.

За словами професора Австралійського морського коледжу Ніла Бозе, Nupiri muka – новітній і один з найдосконаліших підводних апаратів у світі для використання під морською кригою та у шельфових льодовиках. Його створення дасть змогу зміцнити австралійську репутацію в галузі виготовлення техніки для роботи в екстремальних умовах і допоможе налагодити тісні зв'язки з міжнародним дослідницьким співтовариством.

Новий австралійський підводний апарат вартістю $5 млн здатний пірнати на глибину до 5000 метрів і може бути керованим з відстані тисячі кілометрів, що дасть змогу дослідникам холодних глибин антарктичних вод навіть не ступати на крижаний континент, а керувати проектом з лабораторії.

Зазначено, що машина світового класу є частиною дослідницької ініціативи з вивчення ролі Антарктики і Південного океану в світовому кліматі. Кошторис проекту складає $24 млн і частково фінансується Австралійською дослідницькою радою федерального уряду.

Спеціальний каркас корабля робить його ідеальним для навігації у складних умовах під кригою і дає змогу просуватися на відстань понад 140 км протягом 24 годин на одному заряді акумулятора.

Очікується, що Nupiri muka приступить до виконання своєї першої антарктичної місії у 2018 чи 2019 роках, але спочатку повинен пройти другу серію практичних випробувань біля узбережжя Тасманії.

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що бельгійські вчені створили пневматичну руку робота, на якій самостійно загоюються рани.

"Кросівки на 3D-принтері": Adidas розробив першу модель з "незвичною" підошвою – фото

Кросівки adidas
/
Кросівки adidas
Кросівки adidas
/
Кросівки adidas
Кросівки adidas
/
Кросівки adidas
Кросівки adidas
/
Кросівки adidas
Кросівки adidas
/
Кросівки adidas
Кросівки Adidas
/
Кросівки Adidas

Попередній матеріал
З електронний браслетом без права виїзду за кордон: трьох посадовців УЗ на два місці відправили під домашній арешт
Наступний матеріал
Крим залило: У Судаку через сходження селевого потоку оголосили режим надзвичайної ситуації
Loading...

Бельгійські вчені створили робота, на якому самостійно загоюються рани – фото

Під кригою Антарктиди вчені виявили майже 100 вулканів

Данські археологи виявили фортецю вікінгів, споруджену у Х столітті

Відкопаний у Аргентині динозавр був найбільшою твариною, що коли-небудь ходила по землі

У Норвегії в горах знайшли останки птаха віком 4200 років – фото

Нова продуктова "фішка": Данські вчені навчилися готувати чіпси з медуз