uoz-zak.gov.ua

Один із видів поліомієліту ліквідовано в усьому світі – фахівці

  Читайте по-русски
  Останній випадок зараження вірусом поліомієліту типу 3 було виявлено в Північній Нігерії 2012 року

  У рамках Всесвітнього дня поліомієліту незалежна комісія експертів зробила висновок, що дикий поліовірус типу 3 (WPV3) було ліквідовано в усьому світі. Після знищення віспи і дикого поліовірусу типу 2 це ще одне історичне досягнення. Про це, як пише "Новое время", повідомляє інтернет-ресурс Рolio: Global Eradiation Initiative.

  "Ліквідація поліомієліту стане важливою віхою для глобальної охорони здоров'я. Прихильність партнерів і країн у поєднанні з інноваціями призвели до того, що з трьох серотипів дикого поліомієліту залишається тільки один тип", – сказав доктор Тедрос Адха Гебреесус, гендиректор ВООЗ та голова Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту.

  Відомо три окремих та імунологічно відмінних штами дикого поліовірусу: типу 1 (WPV1), типу 2 (WPV2) і типу 3 (WPV3). Усі ці штами викликають постійний параліч або смерть. Але є генетичні відмінності, що роблять їх трьома окремими вірусами, кожен з яких має бути знищений окремо.

  WPV3 є другим штамом вірусу поліомієліту, який має бути знищений після сертифікації ліквідації WPV2 в 2015 році. Останній випадок WPV3 було виявлено в Північній Нігерії 2012 року. Відтоді лікарі переконалися, що штам дійсно зник. Вони підтвердили, що ніде у світі не існує WPV3, за винятком зразків, замкнених у безпечному сховищі.

  На урочистому заході в штаб-квартирі ВООЗ у Женеві (Швейцарія) професор Девід Солсбері, голова незалежної Глобальної комісії з сертифікації ліквідації поліомієліту, представив офіційний сертифікат про знищення WPV3, повідомляє джерело.

  "Дикий поліовірус типу 3 знищений у всьому світі. Це значне досягнення, яке має послужити стимулом для останнього кроку – ліквідації дикого поліовірусу типу 1. Цей вірус зберігається тільки у двох країнах: Афганістані і Пакистані. Ми не можемо зупинити наші зусилля зараз: ми повинні знищити всі штами усіх поліовірусів", – сказав професор Солсбері.

  Нагадаємо, екзоскелет, який допомагає паралізованим людям ходити, розробили французькі вчені. Робота над пристроєм тривала протягом 10 років, а тестувати його почали тільки 2 роки тому.

  Попередній матеріал
  У Каліфорнії надзвичайний стан: через пожежу евакуйовано близько 200 тис. осіб
  Наступний матеріал
  До добровольців у Золоте-4 приїхали поліцейські – ЗМІ
  Loading...

  Емоційне вигорання офіційно визнано хворобою – ВООЗ

  Супрун представляє Україну на асамблеї ВООЗ

  Фахівець з ВООЗ назвала "більш-менш" безпечну дозу алкоголю

  50% молоді може втратити слух через гучну музику: ВООЗ розробила рекомендації для зменшення ризику

  Відмова від щеплень вперше увійшла до ТОП-10 загроз здоров'ю – ВООЗ

  "Це не лікується": у ВООЗ назвали одну з основних причин смертей у світі