Легені
Легені відкриті джерела

"Це не лікується": у ВООЗ назвали одну з основних причин смертей у світі

    Найбільш уразливими для цієї хвороби у всьому світі є завзяті курці

    За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, до п’ятірки причин смертності по всьому світу входить хронічне обструктивне захворювання легень. Найчастіше ця тяжка хвороба вражає курців, передає прес-служба МОЗ.

    "За даними ВООЗ, сьогодні ця хвороба є четвертою основною причиною смерті у світі і, за прогнозами фахівців, до 2020 року посяде третє місце. За різними оцінками, в Україні щонайменше 4% населення мають хронічне обструктивне захворювання легень, а близько 2% смертей українців зумовлено цією хворобою", – йдеться у повідомленні.

    Головна причина розвитку цієї недуги – тютюновий дим. Найбільш уразливими для цієї хвороби у всьому світі є завзяті курці. У таких пацієнтів хвороба прогресує удев’ятеро швидше, ніж у тих, хто не курить. Утім, є й інші найпоширеніші фактори ризику:

    • забруднення атмосферного повітря;
    • забруднення повітря в житлових приміщеннях (наприклад, унаслідок використання твердого палива для приготування їжі та обігріву);
    • наявність пилу, диму і випарів хімічних речовин на робочих місцях;
    • генетичні чинники, гіперчуливість дихальних шляхів, невідповідний розвиток легень у дитячому віці, тривале захворювання на астму.

    ХОЗЛ зазвичай розвивається повільно, тож дає про себе знати у людей, віком старших 40-50 років. Основними ознаками хвороби є постійна задишка, хронічний кашель, хронічне відкашлювання мокротиння.

    У ВООЗ інформують: "Хронічне обструктивне захворювання легень невиліковне. Проте наявні лікарські препарати й засоби фізіотерапії можуть полегшити симптоми, підвищити здатність витримувати навантаження і поліпшити якість життя, а також зменшити ризик смерті".

    Тож як попередити недугу:

    1. цілком відмовтеся від куріння тютюну та уникайте пасивного куріння;
    2. старайтеся уникати забрудненого повітря (як атмосферного, так і в приміщеннях);
    3. щепіться від грипу та пневмококової інфекції (особливо у віці після 65 років і за наявності важких супутніх патологій, наприклад, захворювань серця);
    4. дотримуйтеся здорового способу життя.

    Попередній матеріал
    Розстріл авто депутата міськради Херсона: поліція затримала виконавця та замовника
    Наступний матеріал
    Українці організували Лаврову "теплу зустріч" у Португалії – фото
    Loading...