Скріншот відео

Мовлення, обличчя, запаморочення: киянам оригінально нагадали про небезпеку інсульту та його перші ознаки

Креативний перформанс під абревіатурою "Мозок" влаштували у вестибюлі станції метро "Золоті ворота"

Розпізнавати перші прояви інсульту вчили у столичній підземці. До Всесвітнього дня боротьби з хворобою у вестибюлі станції "Золоті ворота" влаштували театральний перформанс. Актори в образах пам'ятників демонстрували, наскільки їм може бути зле через інсульт. Від крововиливу у мозок щороку в Україні потерпає близько ста сорока тисяч осіб (25 киян щодня). Наталка Юрчук – докладніше.

Монумент "Батьківщина-Мати" впустила свій щит, бо занедужала. Стався інсульт. Ознаки хвороби мають і пам'ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці.

Креативний перформанс влаштували у вестибюлі станції метро "Золоті ворота" під абревіатурою "Мозок". Кожен актор символізує першу літеру цього слова, тобто ознаки, за якими можна розпізнати інсульт.

"Літера "М" – означає мовлення. Раптове порушення мовлення, або розуміння мови. Друга ознака – обличчя – літера "О". Ми можемо перевірити це легко, якщо попросимо пацієнта усміхнутися. Усміхніться, будь ласка (Статуя посміхається – 5.UA). Крива усмішка. Літера "З" – запаморочення. Пацієнт не може самостійно ходити. Його хитає, він наче п'яний, але нічого не пив", – пояснює лікар-невролог Юрій Фломін.

Наступна літера "О" – очі. Симптом – раптове погіршення зору та остання літера "К" – кінцівки, – оніміння або відмова рук чи ніг. Лікарі твердять, що в разі виявлення хоча б одного із цих симптомів – слід негайно телефонувати на номер "103". Символічним стало і електронне табло на сцені, яке показує 4:30. Саме за цей час необхідно встигнути надати допомогу.

"Якщо пройшло шість, вісім годин – інсульт не лікується. Робиться профілактика ускладнень і лікуються ускладнення", – пояснює президент ГО "Українська асоціація боротьби з інсультом" Микола Поліщук.

"Інсульт не розвивається у здорових людей, а на тлі хронічних захворювань, таких як гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання, насамперед аритмія, цукровий діабет і ожиріння", – наголошує директор департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

78-річний Роман Швед три роки тому переніс інсульт. Розповідає, що спочатку три тижні пролежав під крапельницями у лікарні. Однак – марно. Тоді чоловік звернувся до інших лікарів.

"Я почав втрачати баланс. Чую, що моя ліва нога мене не підтримує, а моя ліва рука направлена вниз, підперти не можна. Інсульт – це є так: неправильно їсти, забагато пити – це була моя проблема, курити я вже перестав", – пригадує чоловік.

Почуте більшість пасажирів метрополітену не лишає байдужими. Хтось пригадує, як у родичів траплялася хвороба, хтось – як переживав її сам.

Щороку у столиці реєструють близько дев'яти тисяч випадків інсульту. З них дві тисячі – смертельні.

Наталка Юрчук, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
На Закарпатті розслідують смерть дитини від кору: батьки підозрюють лікарів
Наступний матеріал
"Міф, який створили популісти ще в 90-х": експерт оцінив ризики запровадження земельного ринку в Україні

На Закарпатті від кору помер 12-річний хлопчик – батьки подали заяву до поліції

У Луцьку влаштували спортивну акцію "За здорове майбутнє"

Супрун узялася руйнувати міфи: як лікувати грип, а як – застуду

В Україну повернулася важка недуга: є перші хворі на дифтерію

Масовий спалах кору на Буковині: захворіли 45 дітей та вагітна вчителька

Смертельний аденовірус убив 6 дітей у США, є інші інфіковані