Кременчуцькі вчені
Кременчуцькі вчені 5 канал

Кременчуцькі вчені придумали, як за допомогою водоростей вирішити енергетичні проблеми України

Винахід вчених ще й очистить річку Дніпро від забруднення

Кременчуцькі науковці навчилися видобувати газ із синьо-зелених водоростей, якими влітку рясно цвіте Дніпро. Вони створили спеціальну станцію, що працює на цих рослинах. Розробка посіла перше місце на конкурсі наукових проектів в Австрії. Винахідники впевнені, що технологія може не лише очистити головну водну артерію країни від забруднення, а й частково розв'язати енергетичну проблему.

Блакитне паливо зі звичайної синьо-зеленої водорості, яка влітку заполоняє Дніпро – рослина виділяє біогаз, який у нехитрому пристрої перероблюється на горючий метан. Автори ноу-хау – кременчуцькі вчені. "Були зібрані зразки біогазу і проведений їх якісний та кількісний аналіз – у відповідних лабораторіях за допомоги наших колег. І дійсно, результати показали достатньо високу якість біогазу", – розповідає науковий співробітник Кременчуцького національного університету Сергій Дегтяр.

Як запевняють вчені, паливо має високий коефіцієнт корисної дії при нульовому рівні токсичності. Його корисні властивості демонструють наочно – безпосередньо в лабораторії смажать яєчню. Якщо зробити установку потужнішою, то за її допомогою можна буде не лише готувати їжу, а й опалювати будинки. Доцент Кременчуцького університету Тетяна Козловська наголошує: "Невеличкі стаціонарні установки, біогазові станції біля кожного села. Вони дозволять вирішити проблеми опалення в зимовий період і не буде необхідності платити значні кошти. Два-три місяці цвітіння Дніпра – вони забезпечать обігрівом пів-Кременчука мешканців".

Спорудження біогазових станцій у місцях водозаборів не лише частково може вирішити енергетичну проблему, а й здатне поліпшити екологічний стан річок. "Великі екологічні плюси – очищення води у водосховищах. Це і для рибного господарства великий плюс. Це полегшить очищення питної води на водозаборах тих міст, що стоять на берегах Дніпра", – каже доцент університету Михайло Єлізаров.

Вчені ще не запатентували свій винахід. Але ним уже зацікавилися місцеві чиновники і знайшли інвесторів для впровадження технології у комунальному господарстві міста.

Олександра Демиденко, Дмитро Демиденко, "5 канал"

Попередній матеріал
Міноборони: Потужний ворожий обстріл Авдіївки тривав більше семи годин поспіль
Наступний матеріал
Переговори у Мінську: як на фронті відреагували на чергову "домовленість про мир"
Loading...

У Балаклії знову запрацювало опалення

Вчені створили новий вид речовини – рідину, що рухається самостійно

Потужний вибух газу у Великій Британії вщент поруйнував будинок – фото

Потужний вибух газу у Великій Британії – 34 людини поранено, двоє у важкому стані

У Німеччині створили "штучне сонце", яке за інтенсивністю в 10 тисяч разів перевершує природне світило

Уряд на рік продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" з продажу природного газу