'Штучне сонце' в Німеччині
'Штучне сонце' в Німеччині theguardian.com

У Німеччині створили "штучне сонце", яке за інтенсивністю в 10 тисяч разів перевершує природне світило

За допомогою ламп вчені хочуть виділяти водень з водяної пари, який згодом зможуть використати як пальне для літаків та автомобілів

Німецькі вчені створили "найбільше в світі штучне сонце" – джерело інтенсивного світла, за допомогою якого планується виробляти екологічно чисте паливо. Про це повідомляє The Guardian.

Експеримент з "прожекторами" проводиться в Німецькому аерокосмічному центрі за 50 км від Кельна. Там вчені розмістили установку, що складається з 149 прожекторів, яка здатна генерувати світло, чия інтенсивність в 10 тисяч разів більше природного освітлення. Якщо направити всі лампи в одну точку, температура там досягне 3500°C.

"Якби ви увійшли в кімнату, коли лампа включена, ви б згоріли", – коментує один з директорів центру Бернар Хоффшмідт.

'Штучне сонце' в Німеччині
'Штучне сонце' в Німеччиніtheguardian.com

Основна мета експерименту – розробити оптимальний спосіб отримання великих обсягів сонячної енергії, достатніх для отримання водневого палива. За допомогою ламп вчені хочуть виділяти водень з водяної пари, який згодом може бути використаний як пальне для літаків і автомобілів.

Як зауважують автори проекту, нині людство шукає альтернативні види палива, які не виділятимуть вуглекислий газ і забруднюватимуть повітря. Водень є одним із можливих варіантів такого палива. Однак для того щоб забезпечити ним усе людство, необхідно переробляти мільярди тонн води, що вимагатиме величезних енерговитрат. Для отримання такої енергії в майбутньому будуть застосовуватися "штучні сонця", вважають вчені.

Ці агрегати за чотири години роботи витрачають приблизно стільки ж електрики, скільки чотири людини – на рік. Однак на їх основі німецькі дослідники розраховують створити таку схему, яка для виробництва водню дозволить використовувати сонячне світло.

'Штучне сонце' в Німеччині
'Штучне сонце' в Німеччиніtheguardian.com

Як повідомляв 5.UA, дніпровські вчені винайшли альтернативне джерело енергії для опалення

Попередній матеріал
До Балаклії вже повернулися 70% населення – ДСНС
Наступний матеріал
Штаб: Загинули двоє бійців АТО, поблизу шахти Бутівка українських захисників обстрілював танк
Loading...

Лабораторія майбутнього: у Німеччині проходить найбільший міжнародний ярмарок комп'ютерних технологій

Не має аналогів: В Україні винайшли унікальний газодетонаційний міномет

Студентка з Австралії винайшла альтернативу антибіотикам