Безпілотники, штучний інтелект, роботизація, віртуальна реальність та надшвидкий інтернет – це основні тренди міжнародної виставки CeBIT, яка відкрилася у німецькому Ганновері. Однак фокусом цьогорічного ярмарку стало оцифрування даних. Ангела Меркель, яка відкривала виставку, запевнила, що саме цей процес значно вплине на світову економіку. І зазначила, що у Європі він просувається надто повільно.
"Оцифрування даних дедалі більше стає частиною економіки та й усього суспільства загалом. А основна мета CeBIT – стати лабораторією майбутнього. Ми часто ставимо собі запитання, що особливого у цій виставці. Однак саме тут ми можемо побачити, як розвиваються сучасні цифрові технології", – зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Країною-партнером цьогорічної виставки стала Японія. До Німеччини приїхав прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе. Разом з Ангелою Меркель вони відкрили виставку та оцінили роботу найостанніших новинок CeBIT-2017.
Не минулося і без політики. У своїх промовах Меркель та Абе наголосили на важливості вільної торгівлі між Японією та ЄС. А також обговорили двосторонні відносини та перспективи співпраці у галузі технологій.
"Нині Японія та Європа мають співпрацювати разом. Я сподіваюся, що угода про економічне партнерство між обома сторонами буде укладена якнайшвидше", – сказав прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.
"Ми вкотре наголошуємо, що Японія й Німеччина мають багато спільних інтересів та можливостей для торгівлі. Нині ми перебуваємо у вирішальній фазі переговорів. Ми рішуче підтримуємо угоду про вільну торгівлю між Японією та ЄС", – додала Ангела Меркель.
Загалом участь у форумі беруть понад 3 тисячі компаній із 70 країн світу. Триватиме виставка CeBIT до п'ятниці. Очікується, що її відвідають понад 200 тисяч людей.
Оксана Думська, "5 канал".