Робофестиваль у Києві
Робофестиваль у Києві 5.ua

На що здатні механічні створіння: у Києві відбувся масштабний "Робофест" для юних конструкторів

"ROBOfirst" – фестиваль не лише для зареєстрованих учасників, а й для відвідувачів

Робо-фест стартував у Києві – до столиці юні конструктори привезли своїх механічних створінь. Чи варто нам вже почати готуватися до "повтання машин" намагався з'ясувати Дмитро Мороз.

Понад тисяча дітей, з різних областей України з'їхалися до Києва випробувати себе і своїх роботів на "Робофесті-2017". Юні інженери розбилися на команди по 10 учасників. Частина з них змагатиметься у доланні роботами перешкод та розв'язуванні різноманітних механічних завдань. Інша частина – розроблятиме проекти співіснування людини і природи.

Команда з Борисполя розробила проект відлякування птахів від аеропортів. Адже пернаті можуть стати причиною авіакатастрофи. А ці винахідники розробляють сайт, який допоможе відстежувати бездомних тварин. Так одночасно намагаються вирішити проблему поганого ставлення до чотирилапих безхатьків і упередити напади тварин на людей.

Кирило, учасник фестивалю, говорить: "Ми хочемо створити свій сервіс, вебсайт. Там людина повинна зареєструватися, сфотографувати свою собаку і викласти в інтернет. А пізніше вже, якщо вже ця собака загубиться, то вона може знайти цю собаку".

Оксана Стоєцька, організатор фестивалю "ROBOfirst", зауважує: "І це вже для них як, скажімо так, стартап. Діти цю тему готові не тільки представити як проект, а вони прораховують скільки це може коштувати і з цим проектом вони вже можуть йти до компаній".

"ROBOfirst", фестиваль не лише для зареєстрованих учасників. У чисельних конкурсах активну участь можуть взяти й відвідувачі. Для цього передбачено багато стендів технічних студій та гуртків з робототехніки.

Анатолій Василюк, представник дитячої технічної студії, каже: "Через кілька років у нас роботів буде багато і ви для себе повинні зробити вибір. Ви керуєте роботами чи роботи будуть керувати вами. Наша основна мета – дати дітям розуміння, що ми повинні навчитися керувати роботами для майбутнього".

"Робофест" триватиме два дні, результати конкурсу проектів стануть відомими у неділю.

Дмитро Мороз, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"В одностроях вони суворі, а в платтях чарівні" – у Києві до балу готуються учасниці АТО та волонтерки
Наступний матеріал
Невідомий проникнув на територію Білого дому, коли там саме був Трамп
Loading...

Турецька компанія перетворила автомобіль BMW на робот-трансформер

У Китаї представили надреалістичну "робота-богиню"

У Швейцарії створили нанорозмірних роботів, які лікуватимуть рак

У США створили людиноподібного робота Софію, що хоче заснувати бізнес і мати власну родину