Підготовка до Першого весняного балу
Підготовка до Першого весняного балу 5.ua

"В одностроях вони суворі, а в платтях чарівні" – у Києві до балу готуються учасниці АТО та волонтерки

Запланували захід на 31 березня

В одностроях вони суворі, а в платтях чарівні – переконували жінок-армійців організатори "Першого весняного балу", запланованого в Київі на кінець березня. Олена Бережнюк бачила приготування до заходу.

Так, двічі на тиждень колонний зал КМДА перетворюється на балетну школу. До "Першого весняного балу" тут готуються учасниці АТО та волонтерки. Це – один із елементів їхньої реабілітації.

Анастасія Литвин пішла на фронт добровольцем одразу після Майдану у 2014-му. Воювала у складі батальйону "Айдар". Жінка – професійний тренер з верхової їзди, танцями займалася у дитинстві. Тепер пригадує вже знайомі рухи.

"Ноги пам'ятають, руки також, техніка є трішки. Щось десь згадала, щось опанувала нове, тому дуже задоволена", – каже жінка. Відвідує заняття Анастасія із донечкою Анею. Малеча дивиться за мамою і сама пробує танцювати.

Допомогти дівчатам у виступах зголосилися хлопці з полку "Азов". Деякі з них вже були в АТО, частина зараз лише готуються вперше вирушити на фронт одразу після балу. Для них весняний бал – це перший танцювальний досвід, який дається непросто. Погодилися, кажуть, лише заради жінок.

Військовослужбовець полку "Азов" НГУ з позивний "Шальной" каже: "Я дуже сильно поважаю цей вчинок, котрий зробили наші женщини. Водночас, коли мужчини сидять вдома і постійно знаходять відмазки: то робота, то сім'я, ці женщини зібрали волю в кулак і допомагають на фронті".

В організатора події Ольги Касьян ідея балу виникла давно, але її відклали у довгий ящик. Коли ж побачила пост у мережі Facebook про те, як жінки-військові мріють про сукню та взуття на підборах, остаточно вирішила, що бал мусить відбутися якнайшвидше: "Вони приїжджають, беруть у нас або медикаменти, або речі, або продукти харчування і говорять, що от ми постійно в цій одежі, в берцах, а ви дівчата які проживаєте у Києві можете вдягнути на себе мирну одежу, красиву одежу, красиве взуття, підбори".

Той самий пост написала Олена Мосійчук. Нині вона також готується взяти участь у балі. "Вражень купа, думки заняти не якимись проблемами, а тим, що потрібно плаття знайти на бал, зачіску здолати. Відчуваєш себе такою дівчинкою". 

Всього у весняному балі беруть участь 12 пар. Вони вже освоїли вальс та переходять до полонезу.

Запланували захід на 31 березня. Вхід лише за запрошеннями. Розповсюдять їх серед учасників АТО, а також високопосадовців та представників дипломатичного корпусу.

Олена Бережнюк, Руслан Аль-Мухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
В Одесі мешканці будинку, який має статус пам'ятки архітектури, взялися самотужки відтворювати історичний фасад
Наступний матеріал
На що здатні механічні створіння: у Києві відбувся масштабний "Робофест" для юних конструкторів
Loading...

"Другий день народження": У Києві ветерани АТО вшанували пам'ять загиблих під Дебальцевим

Минуло два роки від виходу українських військ з Дебальцевого

Оркестр і танці: У Житомирі відзначили День міста

"Сполучення музики, танцю та поезії": В Аргентині стартував світовий чемпіонат із танго

Український танцівник з тату-тризубом на зап'ясті став обличчям модного італійського бренду

5 канал - трансляція наживо