Будинок Купріна в Одесі
Будинок Купріна в Одесі 5.ua

В Одесі мешканці будинку, який має статус пам'ятки архітектури, взялися самотужки відтворювати історичний фасад

Величні скульптури мають прикрашати історичний будинок Купріна вже у травні

В Одесі мешканці будинку, який має статус пам'ятки архітектури, взялися самотужки відтворювати історичний фасад. За архівними фотографіями фахівці створюють розкішні скульптури. Їх розташують на даху будівлі. За процесом роботи спостерігав Дмитро Долматов.

Журналіст розповідає, що ця старовина будівля в центрі Одеси відома як "Будинок Купріна". Саме тут письменник написав "Гранатовий браслет". З часом пам'ятник архітектури почав руйнуватися. Врятувати будинок вирішили самі мешканці"

Мешканець будинку Купріна Олександр Варваренко каже: "Будівля періодично обвалюється, скульптури давно втрачені. Багато знаходяться в аварійному стані".  

Олександр Варваренко живе у будинку Купріна вже 5 років. Каже, боляче дивитися, як пам'ятка архітектури перетворюється на руїну. Запропонував іншим мешканцям бодай частково відновити фасад власними силами. Місцева влада видала офіційний дозвіл на роботи.

"Ми вирішили хоча б частину скульптур повернути на фасад. Натовпи туристів влітку проходять повз цю будівлі, потрапляють в парк Шевченка, і фотографують те, в якому стані знаходиться фасад цього будинку". 

Скульптор Юрій Янакі показує план реставрації будинку. Його відтворили за архівними фото. Дах планують прикрасити двометровими фігурами: з боків сидітимуть орли, а посередині – лев. На його виготовлення майстрам знадобилося близько п'яти тонн глини.

З масивних фігур згодом виготовлять гіпсові форми, а фінальну версію скульптур зроблять зі склопластика.

"Розмічається на секції, закидається гіпсом. Потім знімається, гіпс застигає. Потім вичухується і закочується вже в матеріалі", – пояснює скульптор Борис Бондарєв.

Майстри також відновлюють і старовинні деталі інтер'єру будинку. Скільки коштує така реставрація, мешканці не кажуть. Та вже в травні обіцяють: величні скульптури знову прикрашатимуть історичний будинок Купріна.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Тимчук розповів про "18+" розваги" російського офіцера СЦКК на Донбасі
Наступний матеріал
"В одностроях вони суворі, а в платтях чарівні" – у Києві до балу готуються учасниці АТО та волонтерки
Loading...

10 років творчості: пенсіонерка з Одеси перетворила під'їзд багатоповерхівки на справжню арт-галерею

В Одесі суд на два місяці заарештував замовників викрадення Гончаренка

Правоохоронці викрили в одеській школі видавництво з випуску антиукраїнської літератури