Facebook F8
Facebook F8 Facebook

Facebook показав технології набору тексту силою думки та розпізнавання звуків шкірою

На конференції було продемонстровано, як за допомогою нейрокомп'ютерного інтерфейсу паралізована жінка може друкувати зі швидкістю 8 слів на хвилину

На конференції для розробників F8 компанія Facebook представила публіці два амбіційних проекти свого дослідницького підрозділу Building 8. Один з них – нейрокомп'ютерний інтерфейс, інший – технологія, що дозволить "чути" звуки шкірою.

Система нейрокомп'ютерного інтерфейсу дозволяє людині друкувати текст силою думки. Команда з 60 спеціалістів наразі працює над використанням системи оптичного сканування за принципом "мозок–комп'ютер": планується кожну секунду сканувати мозок для вловлювання слів у свідомості людини і потім переводити їх у друкований текст.

На самій конференції було продемонстровано, як за допомогою цієї системи паралізована жінка може друкувати зі швидкістю 8 слів на хвилину. За словами глави команди Building 8 Реджини Дуган, мета розробників – досягнути швидкості набору тексту 100 слів за хвилину, що буде десь уп'ятеро швидше за середню швидкість набору тексту за допомогою смартфону.

Facebook

На думку глави Facebook Марка Цукерберга, технологія нейрокомп'ютерного інтерфейсу може стати популярною у сфері доповненої реальності, де навіть простий вибір між натисненням "так" або "ні" за допомогою сили думки зробить управління "більш природним".

Ще одна технологія, над якою працює команда Building 8 під крилом Facebook – можливість "чути" звуки шкірою. Пристрій, що чіпляється до ріки людини, за допомогою спеціального програмного забезпечення дозволяє шкірі імітувати роботу вушної раковини. Навіть людина з порушенням слуху починає розрізняти окремі слова. Поки їх лише 9, але планується поступово розширити "словниковий запас" девайсу до 100 слів.

Попередній матеріал
Київрада планує зобов'язати офіціантів і продавців говорити українською мовою
Наступний матеріал
Кремль покриває злочинців та підриває основи НАТО – канадський депутат
Loading...

Дружина мрії: У Китаї вчений взяв шлюб зі створеним ним роботом Інін

Британський інженер створив реактивний костюм

Вчені створили новий вид речовини – рідину, що рухається самостійно

У Німеччині створили "штучне сонце", яке за інтенсивністю в 10 тисяч разів перевершує природне світило

"Готуємо телескопи": Завтра повз землю пролетить гігантський астероїд JO25

В Аргентині знайшли яйця з ембріонами динозаврів