Київ
Київ 5 канал

Через пандемію коронавірусу викиди вуглецю повернулися до показників 2006 року

  Читайте по-русски
  Середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн тонн вуглецю, якщо порівняти з минулим роком

  Пандемія коронавірусу викликала масштабне скорочення щоденних викидів вуглецю в атмосферу. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Climate, передає "Укрінформ".

  "Підраховане скорочення щоденних викидів вуглецю внаслідок жорстких карантинних обмежень у світі становить за квітень 17%. Це відповідає рівню викидів 2006 року. Загалом же до кінця року цей показник буде ще нижчим", – йдеться в повідомленні.

  Результати показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн тонн вуглецю, якщо порівняти з минулим роком.

  "Ми побачимо, що глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4% в цьому році, а, можливо, і на 7-8%. У будь-якому випадку, це буде найбільше падіння від показників після Другої світової війни, а, можливо, й взагалі", – заявив співавтор дослідження та голова Глобального вуглецевого проєкту Роберт Джексон.

  Дослідники встановили, що в країнах, де діють суворі приписи щодо перебування вдома, щоденні виїзди наземного транспорту скоротилися на 50% і на 75% – авіаперельоти. У цих секторах викиди скоротилися на 36 і 60% відповідно.

  Зниження викидів від наземного транспорту становить 43% від загального зменшення щоденних глобальних викидів, якщо порівняти з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше ніж 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт майже у 10 разів більше.

  Водночас у зв'язку з пандемією коронавірусу і зниженням економічної активності, яку вона спричинила, експерти вже заявляли, що Німеччина досягне своїх цілей щодо захисту клімату у 2020 році.

  Нагадаємо, у Німеччині науковці повідомили, що високий рівень забруднення повітря ймовірно впливає на більшу смертність від коронавірусної інфекції.

  Попередній матеріал
  Зеленський подарував вишиванку неіснуючому "президенту Канади"
  Наступний матеріал
  Виявляється, турборежиму немає: КВУ порівняв перший рік президентства Порошенка і Зеленського
  Loading...

  Забруднення повітря може впливати на смертність від коронавірусу – дослідження німецьких вчених

  Стан повітря у Києві покращився – рейтинг

  Зеленський має не ховати голову в пісок, а негайно скликати РНБО через екологічну катастрофу, спричинену пожежами – Ар'єв

  Столичний голова розповів подробиці забруднення повітря в Києві

  Перевищення норми майже в 5 разів: Київ погіршив показники в рейтингу забрудненості повітря

  Задимлення сунуло на південь: у чому причина забруднення повітря у Дніпрі та Запоріжжі