Задимлення у Дніпрі
Задимлення у Дніпрі Інформатор

Задимлення сунуло на південь: у чому причина забруднення повітря у Дніпрі та Запоріжжі

Читайте по-русски
Метеорологи кажуть, що дим могло принести з півночі країни, а місцева влада цю версію заперечує

Після задимлення у столиці схожу ситуацію почали спостерігати мешканці інших міст України – подекуди вже зафіксовано перевищення концентрації пилу в повітрі. Йдеться зокрема про Дніпро та Запоріжжя, передає "24 канал"

Запоріжжя

Як стало відомо, у Запоріжжі до місцевого обласного лабораторного центру МОЗ України через задимлення звернулися 150 мешканців.

"Перші результати досліджень атмосферного повітря свідчать про перевищення у 2,9 рази гранично допустимої концентрації вмісту сірковуглецю в атмосферному повітрі", –констатують у Запорізькому обласному лабораторному центрі. 

Задимлення у Запоріжжі
Задимлення у Запоріжжіwww.zoda.gov.ua

А концентрація пилу перевищує рекомендовану ВООЗ безпечну середньодобову норму у 3-6 разів. Проте в обласному лабораторному центрі запевняють, що лісова пожежа в Зоні відчуження ЧАЕС не впливає на стан радіоактивності території.

При цьому в Запорізькій ОДА кажуть: наразі на території області не зафіксовано надзвичайних ситуацій, які могли б призвести до задимленості атмосферного повітря такого масштабу.

Дніпро

Від забрудненого повітря потерпає і Дніпро. На це скаржаться містяни в соцмережах і викладають відповідні фото й відео.

В обласному гідрометеорологічному центрі тим часом підтвердили: рівень забруднення повітря дрібнодисперсним пилом перевищує норму, що може бути спричинене сухою погодою і сильним вітром.

Задимлення у Дніпрі
Задимлення у ДніпріДнепр Вечерний

Версію про те, що задимлення пов'язано з пожежами в зоні відчуження, в Дніпропетровській ОДА заперечують. Кажуть, що повітря забруднене через особливі погодні умови і радять містянам залишатися вдома і не відкривати вікон.

За словами начальника інспекції з благоустрою Руслана Морозова, у місті наразі відсутні джерела забруднення повітря. Про це він написав у себе на Facebook. Втім, в обласній ДСНС повідомляють про виникнення більш як десятка пожеж на території області, що могло призвести до задимлення повітря.

Версія метеорологів

Тим часом фахівці з Українського гідрометцентру переконані, що задимлення в містах у центральній Україні може бути пов'язане з пожежею в Чорнобильській зоні та задимленням у Києві.

"Те забруднення, яке було на території Києва, переноситься вітром далі. Напрям вітру – з північного заходу на південний схід. Таким чином це повітря переміщується на територію Черкаської, Полтавської, Дніпропетровської та інших областей. Воно зовсім безпечне", – каже директор Українського гідрометеоцентру Микола Кульбіда.

Нагадаємо, напередодні Київ очолив рейтинг міст із найбільш забрудненим повітрям у світі. Індекс забруднення повітря столиці становив 169 пунктів (дуже високий рівень небезпеки) при нормі в 50 пунктів. Чорнобильську зону відвідав особисто очільник столиці Віталій Кличко, аби перевірити, чи тривають там пожежі та який зараз радіаційний фон.

Попередній матеріал
ВВП, інфляція, курс долара: Мінекономіки оприлюднило консенсус-прогноз на 2020-21 роки
Наступний матеріал
Коронавірус підтвердили в командувача Національної гвардії Балана
Loading...