Економіка в епідемію
Економіка в епідемію Depositphotos

ВВП, інфляція, курс долара: Мінекономіки оприлюднило консенсус-прогноз на 2020-21 роки

  Читайте по-русски
  Загалом – Україна покаже глибше падіння, ніж світова економіка

  За прогнозами експертів, економіка України у 2020 році впаде на 4,2%, а інфляція прискориться до 7%. У 2021 році економічне зростання відновиться – проте лише на рівні 2,4%. Про це йдеться в оновленому консенсус-прогнозі на 2020-21 роки, опублікованому Міністерством економіки.

  "За прогнозами експертів, Україна демонструватиме досить глибоке падіння у 2020 році – на 4,2%. У 2020 році прискоряться інфляційні процеси до 7% проти 4,1% у 2019 році (у розрахунку грудень до грудня попереднього року). Проте вже у 2021 році матиме місце економічне зростання на рівні 2,4%. Інфляція уповільниться до 5,9% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року)", – мовиться у прогнозі.

  На думку експертів, найсильніше економічному відновленню в Україні загрожує тривале продовження та посилення внутрішніх карантинних заходів. Загалом, за очікуваннями – Україна покаже більш глибоке падіння, ніж світова економіка.

  Середньорічний обмінний курс прогнозують на рівні 28,85 грн за долар. Всі елементи попиту матимуть від'ємну динаміку, проте найбільше впадуть інвестиції – на 14,8%. Стримувати економічну динаміку найбільше будуть роздрібна та оптова торгівля, транспорт, металургія та машинобудування.

  Ситуація на ринку праці залишатиметься складною аж до кінця 2020 року, тож і безробіття буде тривалим. Малоймовірно, що трудові мігранти в найближчому майбутньому зможуть повернутися до роботи за межами України – як через ризики зараження коронавірусом, так і через економічні проблеми у світі. За прогнозом, хоча протягом 2021 року безробіття і знижуватиметься – але не вийде на докризовий рівень.

  Довідка. Всі прогнози, представлені учасниками опитування, є експертними оцінками фахівців, а не офіційними прогнозами установ. Всі узагальнені макропоказники, наведені в консенсус-прогнозі, розраховані як медіана. Медіанне значення консенсус-прогнозу не є прогнозом Мінекономіки чи уряду.

  Читайте також: "Політ нормальний": у Нацбанку розповіли, як українська економіка пережила перший місяць карантину

  Попередній матеріал
  Мінімальну допомогу з безробіття збільшили на період карантину
  Наступний матеріал
  Задимлення сунуло на південь: у чому причина забруднення повітря у Дніпрі та Запоріжжі
  Loading...

  "Кінець епохи бідності": в Україні прогнозують найбільше падіння ВВП, попри низьку захворюваність на коронавірус – Княжицький

  "Політ нормальний": у Нацбанку розповіли, як українська економіка пережила перший місяць карантину

  Навіщо депутати втягнулися у гру під назвою "дефолт" та як швидко уряд зуміє підняти економіку – "ІнфоВечір"

  Міністр, науковці та представник ОПУ: хто увійшов до Ради з питань економрозвитку – перелік

  "Антиколомойський" банківський закон та наслідки його неухвалення для української економіки – "ІнфоВечір"

  "З 1 липня Україна повністю одужає і відновить свою бізнес-активність" – прогноз економіста