Микола Княжицький
Микола Княжицький Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

"Кінець епохи бідності": в Україні прогнозують найбільше падіння ВВП, попри низьку захворюваність на коронавірус – Княжицький

  Читайте по-русски
  У січні вперше з 2016 року ВВП України скоротився на 0,5 відсотка. І це до введення карантину і поширення пандемії

  Через нефахову і безвідповідальну владу українська економіка матиме ледь не найбільші у світі збитки. Про це написав народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Микола Княжицький на своїй сторінці у Facebook, коментуючи прогноз МВФ. 

  "Нарешті приходить обіцяний Зеленським кінець епохи бідності! МВФ стверджує, що Україна постраждає від COVID-19 через економічні збитки ледь не найбільше у світі. Замість запланованого росту у 3,5 відсотка МВФ планує падіння у 7,7 відсотка ВВП. Прогнози росту не виконуються вже давно. У січні вперше з 2016 року ВВП України скоротився на 0,5 відсотка. І це до введення карантину і поширення пандемії! А як було раніше?" – написав Княжицький.

  У 2018 ВВП виріс на 3,3 відсотка, хоча бюджет розраховувався, виходячи з росту у 3 відсотки. Наш державний бюджет було розраховано ще урядом Гончарука на ріст у 3,7 % зросту ВВП.  У новому, зміненому бюджеті, заплановане вже падіння на 3,9 відсотка. Але ж прогноз падіння – 7,7 відсотка, наголосив депутат.

  "Світове падіння у цьому році складатиме 3 відсотки. США втратять 5,9 відсотка. Чому ж США, які окрім карантину втрачають від падіння цін на нафту, постраждає менше української економіки? Бо професійний уряд. А що у західних сусідів? Теж падіння, але менше, ніж у нас. Економіка Польщі за прогнозом МВФ впаде на 4,6 відсотка. Вони від падіння цін на енергоносії не залежать. Чому ж Україна при одній з найменших у світі кількості зареєстрованих хвороб матиме одне з найбільших падінь економік? Через нефахову безвідповідальну олігархічну владу. Кінець епохи бідності, так би мовити", – іронізує Княжицький.

  Попередній матеріал
  У ВООЗ заявили, що пік коронавірусу ще попереду
  Наступний матеріал
  Заступник голови КМДА відреагував на звинувачення в хабарництві і пояснив, чому його викликали на допит
  Loading...

  Кабмін затвердив програму своєї діяльності – що вона передбачає

  З дефіцитом бюджету в 40 млрд грн економіка України увійшла у круте піке – Порошенко

  "Економіку треба запускати": прем'єр Шмигаль заявив про можливе послаблення карантину

  "Сірі кардинали в регіонах": чому Зеленський зустрічався з олігархами і що буде з економікою

  У ТПП оцінили, скільки українців втратили роботу через карантин

  Коболєв розповів, наскільки "Нафтогаз" готовий до кризи через коронавірус і що пропонує Кабміну