Будинок на Саксаганського
Будинок на Саксаганського фото 112.com

Знесли найстаріший будинок на вулиці Саксаганського у Києві – активісти запевняють, що без дозволів

Читайте по-русски
Забудовник переконує, що всі необхідні документи у нього є

У Києві знесли 150-ти річний дім на вулиці Саксаганського. Будинок не мав охоронного статусу та не належав до культурної спадщини Києва. Забудовник, не погоджуючи проєкт з Міністерством культури, вирішив відреставрувати будівлю, але, зрештою зніс. У ситуації розібралися журналісти "5 каналу".

Активісти говорять, будинок зруйнували, не маючи на це жодних дозволів.

Валерій працює в офісі на цій вулиці майже 10 років. Розповідає, що будівля була в гарному стані, її вважали місцевою окрасою. Тому знищення будинку стало для чоловіка справжнім шоком.

"Цей будинок гарно вписувався на цій вулиці. Дуже сумно що старовинні будівлі вони знищуються в Києві і Київ якби ніби втрачає своє обличчя як місто в якого дуже багата історична історія", – каже Валерій.

Про знесення будинку на своїй Фейсбук-сторінці повідомила активістка Олена Терещенко. На її прохання показати і документи, які дозволяють знесення, представник забудовника відмовився. Олена викликала поліцію.

"Я проїжджала повз будинок, викликала поліцію і, на жаль, я нічого особисто зробити там не могла, тому що роботи тривали, і поліція жодним чином не реагувала. Потім я ще раз телефонувала до поліції вони приїхали як розповідають активісти які вже тоді були на місці але вони не зупинили руйнування цього будинку", – каже Терещенко.

У департаменті культурної спадщини Київської міськадміністрації повідомили – ця будівля не перебуває на обліку як об'єкт культурної спадщини, але поруч є будинки, які мають такий статус. Тож знесення будинку – пряма загроза руйнування сусідніх. Представник забудовника пояснює, що будинок належить власнику, який вирішив реконструювати його з подальшою надбудовою. Стверджує: всі необхідні документи вони мають і згодом подадуть проєкт 5-поверхового офісного центру на погодження в КМДА. А реконструкція завершилася знищенням будинку, тому що той був в аварійному стані. Тож забудовник вирішив зберегти тільки фундамент.

"Для того щоб реконструювати зазначений об'єкт необхідно демонтувати і зробити його геологію зазначеної земельної ділянки для того щоб встановити який саме потрібен фундамент, які саме повинні провести роботи щодо укріплення не лише фундаменту який нам належить, а також і оточуючої забудови, яка є культурною спадщиною", – каже представник компанії-забудовника Олександр Станицький.

У департаменті охорони культурної спадщини КМДА запевняють, знесення будівлі з ними ніхто не погоджував. На обурення активістів і небайдужих киян відреагували. Відразу направили на місце інспектора, який і зафіксував повний демонтаж будівлі. А не реконструкцію, як зазначено в паспорті об'єкта.

"Документи нам не показали, ми їх не бачили, в департаменті вони не розглядалися , інспектор виїхав на об'єкт, зафіксував, зробив огляд, був підготовлений та направлений лист до Міністерства культури, повідомили їх, що така ситуація виникла в центральному історичному ареалі. І чекаємо, поки тепер якоїсь відповіді від міністерства культури чи був проєкт чи розглядався він взагалі чи не розглядався", – каже директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Некоряк.

Двоповерхова будівля була найстарішою на вулиці, пережила багато потрясінь і навіть дві світові війни. Історики переконують – вона була чудовою ілюстрацією етапів розвитку забудови Києва, а зараз же одна ланка з цього ланцюга вже вибита.

Поки Міністерство культури з'ясовує, чи було законним знесення будинку - його демонтаж майже завершився. Якщо його визнають незаконним, на забудовника чекає штраф або навіть кримінальна відповідальність. 

Катерина Ментус, Ольга Сошенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Шаную воїнів, біжу за героїв України": у Межигір'ї пройшов всеукраїнський забіг
Наступний матеріал
"Джура" проти російських шпигунів: як РФ викачує інформацію з телефонів бійців – "Невигадані історії"
Loading...

Нотр-Дам, Тадж-Махал, Андріївська церква: пенсіонер майструє зменшені у 150 разів копії пам'яток

З'їхало всі три поверхи: в Одесі обвалився будинок-пам'ятка архітектури – ФОТО

Кабмін ліквідує ДАБІ, яка видає дозволи та ліцензії забудовникам

Пережила дві світові війни: чому в Черкасах руйнується 115-річна будівля архітектора Городецького – сюжет

"Київський Гауді": як Владислав Городецький продовжує жити у своїй архітектурі

5 кілометрів стародавніх тунелів: археологи показали підземне місто Харкова – сюжет