День молитви за дітей-сиріт
День молитви за дітей-сиріт 5 канал

В один голос: як у Києві пройшов День молитви за дітей-сиріт

Спільна молитва – це ще один спосіб заохотити якомога більше свідомих батьків до всиновлення, пояснюють організатори

День молитви в Україні – кожної другої неділі листопада протягом 8 років моляться представники усіх віросповідань за дітей-сиріт. У Києві охочі напередодні зібралися в Українському домі. Просили в Бога для усіх дітей про люблячу і турботливу сім'ю. Цьогоріч окрім молитви презентували короткометражний фільм про життя в дитячому будинку.

Перш ніж помолитися за дітей-сиріт, всім присутнім продемонстрували короткометражний фільм про дитячі будинки. Щоби кожен розумів, про кого йдеться. Щороку за дітей сиріт моляться представники різних конфесій.

"Сирітство в Україні не зменшується, а навпаки збільшується. Я бачу проблему не в сиротах, а в батьках. Сироти будуть від початку і до кінця існування людства. Але, коли Бог створив чоловіка і жінку, він їх благословив і сказав: плодіться", – виступає старший єпископ Церкви Християн Віри Євангельської України Михайло Паночко.

Батько трьох прийомних дітей – Стів Вебер – приїхав до України взяти участь у молитві. Розповідає, що найважче для сиріт – дивитися на родини, в яких є тато і мама. Адже діти-сироти не знають, що таке любов та підтримка батьків.

Впевнений: "Дуже важливо, щоби особливо чоловік і дружина були в єдності. Тому що прийомні діти, як правило, вони будуть допомагати нам або вам стати найкращими батьками".

Організатори заходу пояснюють, що спільна молитва, – це ще один спосіб заохотити якомога більше свідомих батьків до всиновлення.

"Головна мета альянсу, щоб кожна людина в Україні мала можливість жити в люблячій сім'ї, і для цього ми бачимо нашу місію в об'єднанні зусиль християнських громад, церков, людей доброї волі, щоби зробити це можливим", – наголошує президент альянсу "Україна без сиріт" Олег Шелашський.

Батько багатодітної родини і голова благодійного фонду Леонід Лебедєв ділиться власним досвідом і пригадує, як непросто наважитися на всиновлення: "Більшість людей, які прийняли у родину діток – вони є людьми віруючими. Людьми, які дійсно вірять, що у них є достатньо ресурсу, любові, покликання, щоб дарувати цю любов і ласку дітям, які не мали її раніше".

За словами Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби, в Україні понад 6 тис. дітей живуть у дитбудинках. Ще близько 100 тис. мають опікунів. Щороку ці цифри зростають.

Уточнює: "50 тис. дітей виховуються в сім'ях рідних, близьких, під опікою. 100 тис. дітей, які пройшли через сирітство, яким не виповнилося ще 18 років. Тільки усиновлення дає можливість втратити цей статус".

Утім, за статистикою, за 25 років втратили статус сироти в Україні лише 30 тис. дітей.

Валерія Павленко, Василь Дмітрієв, "5 канал"

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
Усик записав перше відеозвернення після перемоги над Белью: що сказав
Наступний матеріал
Європа та Україна не повинні стати заручниками "Північного потоку-2" – Міненерго США
Loading...

У Конотопі мати прикувала 22-річну дочку ланцюгом до батареї: як пояснила вчинок

Один з митрополитів Вселенського Патріархату назвав дії РПЦ "сатанинськими"

Як Сталін перетворив РПЦ на агентуру НКВС та чому так люто намагався знищити УГКЦ

Парубій заявив, що Об'єднавчий собор можуть зібрати до кінця місяця

Проект "Stay": як самотнім мешканцям будинку для престарілих знайшли "онуків"

Представник Константинополя заявив, що в Україні більше немає Московського Патріархату