Проект 'Stay'
Проект 'Stay' 5 канал

Проект "Stay": як самотнім мешканцям будинку для престарілих знайшли "онуків"

Кожен охочий в Івано-Франківську може обрати собі дідуся чи бабусю і навідуватися до них бодай раз на тиждень

В Івано-Франківську для самотніх мешканців геріатричного пансіонату шукають названих онуків. Волонтери започаткували проект "Stay" – сфотографували стареньких, записали їхні історії та виклали в Інтернет.

Дарії Гарбер – 68. Останні 8 років вона мешкає у будинку для літніх людей. Після того, як не стало чоловіка, жінка залишилася зовсім сама.

Згадує: "Я мала двох дітей, сина і дочку. І всі повмирали. І я на старості залишилася одна. Вже 4 роки як помер мій чоловік. Я сюди поступила з чоловіком. Я поступила як пенсіонер, а він як інвалід. Знаєте, пенсії мінімальні, важко жити на такі гроші. Ми би вдвох не вижили, абсолютно".

Тепер у пані Дарії з'явилася онука – Любов Мазур. Хоч і не рідна по крові, проте близька по духу. І хоча бачаться лише вдруге, спілкуються – ніби знайомі роками. Бабуся сміється: "Дуже приємна, хороша. Прийшла до мене сьогодні з подарунками. Я дуже вдячна. І така молода, емоційна, дай Боже їй здоров'я, красуня".

Щоб нікого не обділити увагою, Любов Мазур обом своїм рідним бабусям також пообіцяла навідуватися частіше. А от з Дарією Гарбер, каже, обрали одна-одну серцями: "Тут не тільки я є корисною для пані Дарії, але й вона для мене як мама, як бабуся, як наставник. Вона ділиться своїм життєвим досвідом. Її оптимізм, її радість, вони співзвучні, і такі взаємодоповнюючі. Хочеться ходити, гуляти, щось придумувати. А ще вона дуже така естетка. Все красиво має бути. І любить вазонки садити, як і я".

Позитивний ефект від таких зустрічей вже помітили працівники геріатричного пансіонату. Кажуть: від спілкування в їхніх підопічних сяють очі.

"Настрій піднімається, тому що вони хочуть, щоб їх послухали, хочуть, щоб їх зрозуміли. Вони кожен день розказують одне і те саме, їм потрібна людина, зовсім чужа, яка прийде і послухає ще раз, наново, зрозуміє і підтримає", – пояснює психолог Анжеліка Сагайдак.

Волонтери підготували 25 історій самотніх стареньких. Половина з них вже знайшли онуків – дехто навіть по двоє чи троє. Обов'язки таких прийомних родичів нескладні. "Приходити раз в тиждень, десь годинка часу орієнтовно. І бути в цьому відповідальним. Прийти і бути, відвідувати, бути в цьому постійним", – уточнює організатор проекту "Stay" Ілона Мурзова.

Переглянути фотографії та історії стареньких, котрі потребують спілкування, можна у Фейсбуці, на сторінці проекту – "Stay Івано-Франківськ". А відтак – обрати свого дідуся чи бабусю.

Ольга Рега, Сергій Попович, "5 канал"

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

Попередній матеріал
"Погрожували, що потравлять їх": у Києві в підвалі одного з будинків замурували котів – подробиці
Наступний матеріал
Чому судновласники скаржаться на екоінспекцію в Одеському порту – голова ОДА
Loading...